Radio Białystok | Wiadomości | Pytania do Świętego Mikołaja - zabawa dla najmłodszych białostoczan

Pytania do Świętego Mikołaja - zabawa dla najmłodszych białostoczan

autor: Edyta Wołosik

26.11.2017, 05:45

Do wspólnej mikołajkowej zabawy zachęcają - podobnie - jak w poprzednich latach organizatorzy przyjazdu do Białegostoku Mikołaja z Rovaniemi.

Mikołaj z Rovaniemi w Białymstoku, foto: Edyta Wołosik
Mikołaj z Rovaniemi w Białymstoku, foto: Edyta Wołosik

"Zależy nam, by uaktywnić dzieci, stąd możliwość pisania listów z pytaniami" - mówi konsul honorowy Finlandii - Andrzej Parafiniuk i przypomina, że w ubiegłym roku były to takie pytania, jak: Czy Mikołaj chodzi do fryzjera?, Jakie jest jego ulubione danie?, Czy prezenty pakuje samodzielnie, a może robi to za niego maszyna?

Zgłoszenia do końca listopada

Zgłoszenia można przynosić do urzędu miejskiego przy ul. Słonimskiej 1 i do konsulatu honorowego Finlandii przy ul. Starobojarskiej 15 do końca listopada. Albo też wysłać e-mailem: mikolaj@pfrr.pl. Wylosowanych będzie 5 zgłoszeń i te dzieci osobiście zadadzą swoje pytania 3 grudnia. Wtedy o 16.30 na Rynku Kościuszki rozpocznie się spotkanie z Mikołajem.

Święty Mikołaj po raz piąty w Białymstoku

Gość z Finlandii przyjedzie do Białegostoku po raz piąty. Co roku ta akcja ma cel charytatywny. W tym roku organizatorzy chcą zwrócić uwagę na podopiecznych świetlic socjoterapeutycznych.

| red: maj

ZOBACZ TEŻ:


MotoMikołaje 2017 Białystok

2.12.2017, 17:19

Jak co roku z okazji Mikołajek w wielu miastach w Polsce motocykliści kwestują na różnorodne cele. Podlascy MotoMikołajowie działają na rzecz wychowanków z Domu Dziecka w Supraślu, Domu Dziecka nr 2 w Białymstoku, a w tym roku wsparciem objęci będą również podopieczni Domu Dziecka w Krasnem.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Moje białostockie powidoki" Andrzeja Fiedoruka

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok