Radio Białystok | Wiadomości | Bożena Kamińska - Nie będę zasłaniała się immunitetem, zapłacę mandat za szybką jazdę

Bożena Kamińska - Nie będę zasłaniała się immunitetem, zapłacę mandat za szybką jazdę

26.11.2017, 15:24, akt. 15:37

Nie będę zasłaniała się immunitetem poselskim, zapłacę mandat za zbyt szybką jazdę – powiedziała w niedzielę podlaska posłanka Platformy Obywatelskiej Bożena Kamińska, która została w sobotę zatrzymana na obwodnicy Stawisk za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h.

fot. B. Bałon
fot. B. Bałon

Według policyjnego wideorejestratora, posłanka jechała 122 km/h w miejscu ograniczenia prędkości do 70 km/h. 

Spieszyłam się do Suwałk na zaplanowane uroczystości, dlatego jechałam szybko. Poddałam się standardowej kontroli, nie zasłaniałam się immunitetem - powiedziała Bożena Kamińska.

Jak poinformował Adam Romanowicz z zespołu prasowego podlaskiej policji, zbyt szybką jazdę jednego z kierowców zauważył w sobotnie południe patrol z wideorejestratorem. Na obwodnicy Stawisk (droga krajowa nr 61) auto jechało z prędkością 122 km/h. Według policji, posłanka nie miała przy sobie ani legitymacji poselskiej, ani prawa jazdy.

Romanowicz dodał, że z powodu braku tego drugiego dokumentu policjanci nie mogli od razu wystawić mandatu. "Policjanci poinformowali zatrzymaną do kontroli osobę, że będą sporządzali dokumentację w celu wyjaśnienia tej sprawy" - powiedział. Wyjaśnił, że w sytuacji, gdy kierowca nie ma przy sobie prawa jazdy, policjanci mają obowiązek sprawdzić, czy np. nie jest ono zatrzymane.

Nie mogłam znaleźć w torebce legitymacji poselskiej i prawa jazdy, dopiero w domu okazało się, że dokumenty te miałam w innej torebce w walizce, bo wcześniej je przekładałam - powiedziała posłanka PO. 

Dodała, że policjanci raczej wiedzieli, kim jest. Pokazała im m.in. sejmową kartę do głosowania.

Kamińska zapewniła, że przyjmie i zapłaci mandat, bo przekroczyła przepisy. 

Nie zamierzam zasłaniać się immunitetem. Jestem takim samym obywatelem, jak inni użytkownicy dróg - powiedziała posłanka z Suwałk.

Za takie przekroczenie prędkości poza terenem zabudowanym grozi 400-500 zł mandatu i 10 punktów karnych. Do tego kierowca, który nie ma przy sobie prawa jazdy, musi się liczyć z karą również i za to. 

źródło: PAP | red: maj

ZOBACZ TEŻ:


Kierującą samochodem posłankę Bożenę Kamińską zatrzymali policjanci - przekroczyła prędkość o ponad 50 km/h

25.11.2017, 17:31

Jechała z dużą prędkością, a za nią radiowóz z wideo-rejestratorem. Podlaską posłankę PO Bożenę Kamińską zatrzymali policjanci na drodze krajowej nr 61 koło Stawisk.


Posłanka Bożena Kamińska dopytuje - czemu nie mogła przemawiać podczas suwalskich obchodów Święta Niepodległości

13.11.2017, 17:14

Kto zabronił mi przemawiać w czasie suwalskich obchodów Święta Niepodległości? Pyta posłanka Bożena Kamińska. Wojsko, które współorganizowało imprezę tłumaczy, że ze względu na ceremoniał, liczbę mówców ograniczono do niezbędnego minimum.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Gość specjalny Radia Białystok

No Logo na żywo w studiu Rembrandt

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok

"Zaraz będzie po wszystkim" Grzegorza Uzdańskiego
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok