Radio Białystok | Wiadomości | Władze Białegostoku unieważniły przetarg na ważną inwestycję drogową

Władze Białegostoku unieważniły przetarg na ważną inwestycję drogową

22.12.2017, 17:26, akt. 17:45

Władze Białegostoku unieważniły przetarg na ważną inwestycję drogową na wjeździe do Białegostoku od strony Warszawy. Cena zaproponowana przez jedynego oferenta była bowiem dwa razy wyższa od założeń. To trzeci unieważniony przetarg na tę rozbudowę; ma być kolejny.

Fotolia.com
Fotolia.com

Rozbudowa ul. Narodowych Sił Zbrojnych i Alei Jana Pawła II

Chodzi o rozbudowę ul. Narodowych Sił Zbrojnych i Alei Jana Pawła II, co pozwoli m.in. połączyć budowaną Trasę Niepodległości, czyli tzw. śródmiejską obwodnicę, z drogą ekspresową S8.

Dwa wcześniejsze przetargi zostały unieważnione z powodu zbyt wysokich cen oferentów. W trzecim nieco zmieniono warunki - m.in. firma, z którą miała być zawarta umowa, mogłaby korzystać z zaliczkowania prac.

Oddanie inwestycji do użytku zostało też podzielone na etapy w taki sposób, by w połowie przyszłorocznych wakacji można było połączyć Trasę Niepodległości z ulicą Narodowych Sił Zbrojnych (na podstawie czasowej organizacji ruchu), a całą drogę oddać do użytku do końca czerwca 2019 roku.

Wpłynęła tylko jedna oferta. Firma z Warszawy zaoferowała cenę 97,9 mln zł brutto; miasto zamierzało przeznaczyć na sfinansowanie tego projektu 49 mln zł brutto, przy wsparciu dofinansowaniem z programu Polska Wschodnia.

W tej sytuacji została podjęta decyzja o unieważnieniu tego postępowania - poinformował w piątek (22.12) magistrat.

Miasto powołało się na zapisy ustawy o zamówieniach publicznych

Miasto powołało się na zapisy ustawy o zamówieniach publicznych, które mówią o tym, że zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, gdy "cena najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny najkorzystniejszej oferty".

Na odwołanie od tej decyzji oferent ma dziesięć dni. - Przygotowujemy się do kolejnego przetargu na wyłonienie wykonawcy tej inwestycji. Chcemy ogłosić go, w miarę możliwości, jak najszybciej - poinformowała w piątek Urszula Boublej z departamentu komunikacji społecznej Urzędu Miejskiego w Białymstoku.

Budowana od marca Trasa Niepodległości, z którą ma się połączyć przebudowany odcinek ulicy Narodowych Sił Zbrojnych i Alei Jana Pawła II, ma być gotowa do końca 2018 roku i zapewnić sprawny przejazd przez Białystok, z ominięciem centrum, od zachodniej strony. Łączny koszt jej budowy przekracza 350 mln zł. To obecnie największa inwestycja drogowa w mieście.

źródło: PAP | red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Co dalej z budową Trasy Niepodległości w Białymstoku?

20.12.2017, 15:55

Albo poszukiwanie dodatkowych około 50 milionów złotych, albo unieważnienie przetargu. Nad wyborem jednego z tych rozwiązań zastanawiają się białostoccy urzędnicy. Chodzi o budowę fragmentu Trasy Niepodległości.


Przebudowa ul. Klepackiej coraz bliżej - władze Białegostoku ogłosiły przetarg

21.11.2017, 17:29

Przejazd pod torami, nowy odcinek jezdni, ścieżki rowerowe - to wszystko obejmuje przetarg ogłoszony przez władze Białegostoku na przebudowę ulicy zapewniającej dojazd z miejscowości od południowo-zachodniej strony miasta.


Wycinka drzew pod budowę Trasy Niepodległości w Białymstoku

13.03.2017, 17:45

Zamiast fragmentu lasu będzie szeroka droga. Co najmniej 8,5 tys. drzew będzie wyciętych pod budowę powstającej Trasy Niepodległości, czyli Zachodniej Obwodnicy Białegostoku.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Kino "Świerkowa 1"!

Jesień w Białymstoku, fot. Joanna Szubzda
MÓWI SIĘ
22.09.2020, 15:33, akt. 16:12

Koniec lata i początek jesieni


Jesus Imaz - źródło: screen pomeczowej rozmowy
JAGIELLONIA
21.09.2020, 17:31, akt. 22.09.2020, 10:41

Jesus Imaz: złe miesiące są już za mną [wideo]źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok