Radio Białystok | Wiadomości | Czy opóźni się budowa obwodnicy Łomży? - GDDKiA jeszcze raz musi ocenić oferty w przetargu

Czy opóźni się budowa obwodnicy Łomży? - GDDKiA jeszcze raz musi ocenić oferty w przetargu

16.01.2018, 07:24, akt. 07:58

Krajowa Izba Odwoławcza nakazała GDDKiA w Białymstoku przeprowadzić ponowną ocenę ofert w przetargu na projekt i budowę 13-km odcinka drogi S61 Via Baltica od węzła Łomża Zachód do węzła Kolno.

Fotolia.com
Fotolia.com

KIO nakazało GDDKiA ponowną ocenę ofert w przetargu na fragment S61 Via Baltica. KIO uwzględniła część odwołania od rozstrzygnięcia przetargu na tę inwestycję, które złożyło konsorcjum firm PORR SA i Unibep SA. Przetarg wygrała w grudniu 2017 r. Impresa Pizzarotti & C.S.p.A w Parmie.

Wyrok zapadł 11 stycznia. Jak poinformowała rzeczniczka KIO Magdalena Grabarczyk, Izba "uwzględniła odwołanie w zakresie zarzutu dotyczącego doświadczenia personelu wykonawcy" i nakazała GDDKiA w Białymstoku, która prowadzi przetarg, "unieważnienie czynności wyboru najkorzystniejszej oferty i powtórzenie czynności oceny ofert". Chodzi głównie o zwrócenie się do firmy o dodatkowe informacje i dokumenty dotyczące konkretnego pracownika. W pozostałym skarżonym zakresie KIO odwołanie oddaliła.

Nie wiadomo czy budowa się opóźni

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Białymstoku nie otrzymała jeszcze treści wyroku KIO. Rzecznik białostockiej GDDKiA Rafał Malinowski powiedział, że drogowcy czekają na ten wyrok. "Po zapoznaniu się z nim zapewne wykonamy orzeczenie przeprowadzając postępowanie raz jeszcze, oczywiście wcześniej prosząc włoską firmę o uzupełnienie dokumentów" - powiedział.

Rafał Malinowski dodał przy tym, że plany zakładały podpisanie umowy do końca marca i na razie "trudno dywagować", czy termin ten się zmieni. "Wszystko zależy od tego, jak przebiegać będzie postępowanie" - zaznaczył.

Impreza Pizzarotti wygrała przetarg kwotą 442,8 mln zł brutto. Jak podawała GDDKiA przy rozstrzyganiu przetargu, cena ta stanowiła 46 proc. ceny zamawiającego na tę inwestycję.473,3 mln zł - taka była propozycja PORR SA i Unibep SA.

Według drogowców chodzi o najważniejszy fragment obwodnicy Łomży

Odcinek od węzła Łomża-Zachód do węzła Kolno drogowcy nazywali wcześniej najważniejszym fragmentem obwodnicy Łomży; ma powstać m.in nowy most na rzece Narew o długości 1,2 km. Całą obwodnicę Łomży będą tworzyć dwa odcinki: Łomża-Zachód - węzeł Kolno (13 km) i Łomża Południe - Łomża-Zachód (prawie 7,2 km).

Podczas sobotniej (13.01) konferencji prasowej w Białymstoku, dyrektor oddziału GDDKiA Wojciech Borzuchowski informował, że prace przy budowie S61 Via Baltica są bardzo zaawansowane. Przypominał, że są podpisane umowy z wykonawcami trzech z sześciu odcinków tej trasy, a na brakujące trzy, umowy będą do końca marca. Przetargi odbywają się w systemie projektuj i buduj.

Droga S61 ma stanowić jedną z polskich części trasy Via Baltica

W Ostrowi Mazowieckiej droga ma odbijać na północ w stronę Łomży, Szczuczyna, Ełku i Suwałk, do granicy Polski z Litwą w Budzisku. Tam będzie się łączyć z litewską drogą A5 w stronę Kowna, a stamtąd będzie wiodła do Rygi na Łotwie.

źródło: PAP | red: wsz

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


Do końca marca mają być podpisane wszystkie umowy na Podlaskie odcinki drogi Via Baltica

13.01.2018, 17:20

Do końca marca mają być podpisane umowy na wszystkie odcinki drogi S61 Via Baltica w Podlaskiem - poinformowała w sobotę (13.01) na konferencji prasowej Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Białymstoku. Droga ma powstać do 2021 roku.


Ponad 200 mln zł będzie kosztowała budowa południowego odcinka obwodnicy

22.12.2017, 07:50

7 km za 218 mln zł - jest umowa na budowę kolejnego odcinka trasy Via Baltica.


Rozstrzygnięto przetarg na budowę najważniejszego fragmentu obwodnicy Łomży

12.12.2017, 17:04

Przetarg na budowę najważniejszego fragmentu obwodnicy Łomży rozstrzygnięty. Odcinek drogi S61 od węzła Łomża Zachód do węzła Kolno, razem z mostem na Narwi, wybuduje firma Impresa Pizzarotii.


Z Ostrowi Mazowieckiej do Łomży - kolejny odcinek Via Baltica wkrótce w budowie

28.11.2017, 14:22

Białostocka Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wybrała firmy, które zaprojektują i zbudują kolejny, 36-km odcinek trasy S61 Via Baltica od Ostrowi Mazowieckiej do Łomży. Inwestycja ma kosztować ok. 860 mln zł.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Prokurator Alicja Horn" Tadeusz Dołęga-Mostowiczstock.adobe.com
WYBORY
4.06.2020, 00:01, akt. 10:42

Wybory prezydenckie 28 czerwca

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok