Radio Białystok | Wiadomości | Rozpoczęła się policyjna akcja "Bezpieczny Weekend - Wielkanoc"

Rozpoczęła się policyjna akcja "Bezpieczny Weekend - Wielkanoc"

autor: Grzegorz Pilat

30.03.2018, 13:18, akt. 13:24

W najbliższym czasie kierowcy mogą spodziewać się częstszych kontroli. Na drogach w województwie podlaskim rozpoczęła się policyjna akcja "Bezpieczny Weekend - Wielkanoc".

Fotolia.com
Fotolia.com

Jak mówi zastępca naczelnika wydziału ruchu drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku komisarz Dariusz Matynka, policjanci będą dbać o porządek na drogach w całym regionie.

Codziennie porządku na drogach będzie pilnować nawet kilkuset policjantów. Będziemy zwracali szczególną uwagę na główne trasy, drogi wyjazdowe i wjazdowe z i do miast, ale w miarę możliwości będziemy chcieli być też na mniej uczęszczanych trasach

- tłumaczy komisarz.

Zastępca naczelnika wydziału ruchu drogowego KWP w Białymstoku dodaje, że policjanci będą zwracali szczególną uwagę m.in. na przestrzeganie prędkości.

- Ten czynnik powoduje najwięcej zdarzeń drogowych i w związku z tym policjanci będą zwracali na to szczególną uwagę. To co szczególnie będziemy sprawdzali, to stan trzeźwości kierujących. Nie możemy o tym zapominać, że za kierownicę wsiadać tylko trzeźwym. Stan trzeźwości możemy sprawdzić w każdej komendzie policji - podkreśla komisarz Dariusz Matynka.

Oprócz prędkości i stanu trzeźwości, policjanci będą zwracać też uwagę na stan techniczny pojazdów, zapięte pasy, a także czy dzieci przewożone są w fotelikach bezpieczeństwa.

W zeszłym roku w trakcie wielkanocnego weekendu doszło do 5 wypadków, w których zginęły 2 osoby, a 6 trafiło do szpitali.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Policjanci zachęcali studentów prawa do wstąpienia w ich szeregi

13.03.2018, 16:50

To szansa na stabilną i ciekawą pracę - przekonują policjanci. Na wydziale prawa Uniwersytetu w Białymstoku funkcjonariusze zorganizowali spotkanie ze studentami i zachęcali do wstąpienia w ich szeregi.


Jeden telefon może uratować życie - przypominają policjanci

22.02.2018, 10:42

Policjanci proszą o informację o osobach samotnych, czy bezdomnych, które według nas potrzebują pomocy. Jest to szczególnie istotne wtedy, kiedy jest bardzo niska temperatura - przypomina naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Łomży Adrian Karolczuk.


3 kierowców straciło prawa jazdy podczas policyjnej akcji

16.02.2018, 15:26

Trzech kierowców straciło prawa jazdy podczas akcji przeprowadzonej w czwartek (15.02) i w piątek (16.02) przez suwalskich policjantów.


Czy w Augustowie zostanie zamontowany kolejny fotoradar?

14.02.2018, 07:20

Część mieszkańców Augustowa chce, by na skrzyżowaniu ulic Wybickiego i Obrońców Westerplatte został zamontowany fotoradar.

ZNAJDŹ NAS

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!

Euro 2024 w Polskim Radiu Białystok


Edward Redliński podczas wręczenia nagród marszałka województwa podlaskiego w 2013 roku, fot. Joanna Sikora
KULTURA
11.07.2024, 17:15, akt. 20:47

Edward Redliński nie żyje


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok