Radio Białystok | Wiadomości | Srebrny Medal "Za Zasługi dla Pożarnictwa" i nagroda za reportaż dla Anny Bogdanowicz z Radia Białystok

Srebrny Medal "Za Zasługi dla Pożarnictwa" i nagroda za reportaż dla Anny Bogdanowicz z Radia Białystok

autor: Anna Bogdanowicz

25.05.2018, 14:42, akt. 26.05.2018, 09:21

Anna Bogdanowicz dostała Srebrny Medal "Za Zasługi dla Pożarnictwa" i pierwszą nagrodę w XX Ogólnopolskim Konkursie Radiowym "Strażacy Ochotnicy - nie tylko gaszą".

fot. Wiesław Paszta
fot. Wiesław Paszta

Nagrodę Prezesa Zarządu Głównego OSP Ochotniczych Straży Pożarnych RP i Prezesa Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP woj. podlaskiego Anna Bogdanowicz dostała za reportaż pt. "Poszliśmy w dym". To audycja poświęcona strażakom z OSP w Złotorii, którzy narażając własne życie uratowali mieszkańców z płonącego budynku.

Na XX edycję konkursu nadesłano 41 audycji z 13 rozgłośni radiowych. Celem konkursu jest pokazanie różnorodności pracy strażaków ochotników, ich ofiarność i poświęcenie przy akcjach ratowniczych a także podtrzymywanie tradycji.


"Poszliśmy w dym" - reportaż Anny BogdanowiczW Polsce jest blisko 700 tysięcy strażaków ochotników. Nie tylko gaszą oni pożary, ale także biorą udział w akcjach ratowniczych, chętnie oddają krew, czy szpik. Prowadzą ponadto edukację dzieci i młodzieży i aktywnie uczestniczą w życiu swoich społeczności.

| red: maj, sk, mak

ZOBACZ TEŻ:


Reportażystki Polskiego Radia Białystok nagrodzone w ogólnopolskim konkursie "Strażacy ochotnicy nie tylko gaszą"

6.04.2017, 13:47

Reportażystki Polskiego Radia Białystok - Anna Bogdanowicz i Joanna Sikora zostały nagrodzone podczas XIX Ogólnopolskiego Konkursu Radiowego "Strażacy ochotnicy nie tylko gaszą".


Radio: Anna Bogdanowicz wyróżniona w konkursie w Gdyni

27.09.2015, 08:00

Nasza redakcyjna koleżanka Anna Bogdanowicz dostała pierwsze wyróżnienie za reportaż "Pamięć wykuta w kamieniu" w konkursie na "Dokument Radiowy" na Festiwalu Filmów Dokumentalnych „Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci".
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Kult" Łukasza Orbitowskiego

RadioRower
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok