Radio Białystok | Wiadomości | Można się kąpać, wypożyczać sprzęt i wypoczywać na plaży - początek sezonu na białostockich Dojlidach

Można się kąpać, wypożyczać sprzęt i wypoczywać na plaży - początek sezonu na białostockich Dojlidach

autor: Olga Gordiejew

1.06.2018, 06:11, akt. 08:34

Świeży piasek, nowe rowerki wodne i place zabaw dla dzieci - Ośrodek Sportów Wodnych "Dojlidy" otwiera sezon letni.

fot. A. Janczewski
fot. A. Janczewski

Początek sezonu na białostockich Dojlidach - relacja Olgi Gordiejew

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Woda nadaje się do kąpieli

Kąpielisko przy plaży w Dojlidach jest strzeżone przez ratowników. Wodę w zalewie zbadał Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny. Woda nadaje się do kąpieli. Akwen przeszedł też ekologiczną rewitalizację. Dzięki temu woda jest bardziej przejrzysta i pełna ryb, mniej będzie roślinności wodnej.

Jak informuje starszy referent ds. marketingu z BOSiR-u Anna Kopeć, w tym roku plaża wzbogaciła się o 150 ton świeżego piasku. Zainstalowano także nowe place zabaw dla dzieci, kupiono nowe rowery wodne. Działają już punkty gastronomiczne i restauracja. Zainwestowano też w dodatkowy sprzęt m.in. tuby głosowe, lornetki, wiatromierz, środki medyczne, tablice informacyjne i ostrzegawcze, łodzie ratownicze.

Będzie można wypożyczyć nie tylko sprzęt pływający

W wypożyczalni sprzętu pływającego, na plażowiczów czekają nie tylko rowery wodne, ale też kajaki, łodzie wiosłowe i żaglowe Omegi, deski windsurfingowe i smocze łodzie na 10 wioślarzy.

Wypożyczalnia w sezonie letnim będzie czynna codziennie od 9:00 do 20:00 i będzie działać aż do października.

Na Dojlidach możemy też wypożyczyć kijki do nordic walking, rowery miejskie, rowery górskie zarówno dla dzieci jak i dorosłych, również z siedziskami dla najmłodszych. Na terenie znajduje się także siłownia na świeżym powietrzu, ścieżki spacerowe oraz miejsca na grilla i ognisko.

Sezon kąpielowy na Dojlidach potrwa do 31 sierpnia

Sezon kąpielowy na Dojlidach potrwa do 31 sierpnia 2018 r. W tym czasie ośrodek będzie czynny od 9:00 do 20:00. Wstęp na teren ośrodka jest płatny (2 zł bilet ulgowy, 4 zł bilet normalny, są też bilety rodzinne od 1 do 6 zł).

W sezonie wiosenno-letnim Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji, który zarządza obiektem, planuje mnóstwo wydarzeń. Najbliższe już za tydzień - 07.06 - Bezpieczny wypoczynek nad wodą, a 09.06 -  Mistrzostwa Dojlid w pływaniu i bieganiu iSwim iRun. Tradycyjnie odbędą się też Letnie Grand Prix w plażowej piłce siatkowej i Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Piłce Nożnej Plażowej.

W ubiegłym sezonie (od 1 czerwca do 31 sierpnia 2017) Dojlidy odwiedziło ponad 77 tysięcy osób. Rekordowym dniem pod względem frekwencji w u2017 roku był 1 sierpnia. Wówczas na Dojlidach było niemal 4,5 tysiąca osób. Gościli na Dojlidach turyści z Polski, Niemiec, Finlandii, Holandii, Estonii, Austrii, Hiszpanii, Francji, Belgii, Szwajcarii, Rosji, Czech, Łotwy, a nawet z Kanady. 

| red: mag, sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Koniec sezonu letniego na Dojlidach

4.09.2017, 14:07

Było nieco lepiej niż przed rokiem, ale do rekordu sprzed dwóch lat tym razem daleko.


Rekord sezonu - ponad 4 tysiące osób na plaży w Dojlidach

3.08.2017, 11:40

Białostocka plaża w Dojlidach odnotowała w tym tygodniu rekordową frekwencję tego lata. Tylko we wtorek ośrodek odwiedziło ponad 4 tysiące osób.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Tele-Quiz Świerkowa 1 - elektryczna hulajnoga do wygrania!


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok