Radio Białystok | Wiadomości | 60 osób zatrudni w Białymstoku firma Pilkington

60 osób zatrudni w Białymstoku firma Pilkington

12.06.2018, 16:51, akt. 17:01

60 osób chce na początek zatrudnić w Białymstoku firma Pilkington IGP, która jesienią chce otworzyć nowy zakład. Poszukiwani są głównie pracownicy produkcji, np. operatorzy maszyn do przetwórstwa szkła - poinformowała we wtorek firma w przekazanym komunikacie.

martintu - Fotolia.com
martintu - Fotolia.com

Firma należy do koncernu NSG Group. W Białymstoku zajmuje się produkcją szyb zespolonych oraz metalowych stojaków na szkła. Obecnie zatrudnia 120 osób. W związku z budową nowej fabryki w Białymstoku, Pilkington chce zatrudnić kolejnych 60 osób do marca 2019 r. Oprócz operatorów maszyn przetwórstwa szkła, także krajaczy i pracowników spedycji. 

W kolejnych miesiącach będą tworzone kolejne stanowiska pracy. Jak wcześniej informowano, firma deweloperska Panattoni Europe zbuduje na potrzeby firmy Pilkington zakład w Białymstoku, w którym będą zainstalowane cztery linie do produkcji szyb zespolonych razem z systemami cięcia szkła oraz piec do hartowania szkła. Obiekt powstanie na terenie powstającego centrum logistycznego Panattoni Park Białystok i będzie miał powierzchnię ok. 10 tys. metrów kwadratowych. Zakład ma być otwarty jesienią 2018 r. - zapowiada firma Pilkington. 

"Wyposażenie fabryki w cztery dodatkowe linie do produkcji szyb zespolonych wraz z systemami cięcia szkła, a w późniejszym czasie instalacja pieca hartowniczego, wymaga od nas zwiększenia zatrudnienia" - podkreśla cytowana w komunikacie kierownik ds. zarządzania zasobami ludzkimi w NSG Group w Polsce Katarzyna Socha. Nowy zakład w Białymstoku ma się przyczynić do "wzmocnienia pozycji Pilkington IGP w NSG Group" oraz "przełożyć się na zwiększenie produkcji szkła w tym regionie" - podkreślono w komunikacie.

źródło: PAP | red: mag

ZOBACZ TEŻ:


Ponad 200 osób może znaleźć pracę w policji w Podlaskiem

11.06.2018, 08:58

Ponad 200 etatów czeka na przyszłych policjantów w województwie podlaskim. Tyle osób może znaleźć pracę w podlaskich komendach.


Kogo szukają podlascy pracodawcy?

8.06.2018, 16:23

Osoby z dobrym wykształceniem zawodowym nie powinny mieć problemu ze znalezieniem pracy w województwie podlaskim. Tak przynajmniej wynika z Mapy Zawodów i Kwalifikacji.


Kontrole legalności zatrudnienia cudzoziemców jednym z wyzwań PIP

7.06.2018, 14:09

Kontrole legalności zatrudnienia cudzoziemców spoza Unii Europejskiej to jedno z wyzwań, jakie stoją przed Państwową Inspekcją Pracy - podkreślano w czwartek (07.06) w Białymstoku na konferencji w urzędzie wojewódzkim.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


Wakacje ze smakiem


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok