Radio Białystok | Wiadomości | 40 bezrobotnych może dostać wsparcie na założenie firmy

40 bezrobotnych może dostać wsparcie na założenie firmy

autor: Adam Dąbrowski

20.06.2018, 11:41, akt. 12:40

Czterdzieści nowych jednoosobowych firm powstanie jeszcze w tym roku dzięki projektowi "Przedsiębiorczy subregion łomżyński".

fot. Adam Dąbrowski
fot. Adam Dąbrowski

Łomżyńskie Forum Samorządowe zaprosiło do udziału w projekcie mieszkańców powiatów grajewskiego, kolneńskiego, łomżyńskiego, wysokomazowieckiego i zambrowskiego, a także miasta Łomży oraz gmin Tykocin i Zawady. Chętni muszą spełniać jednak określone warunki - mówi dyrektor biura Łomżyńskiego Forum Samorządowego Anna Mierzejewska.

Osoby, które ukończyły 30. rok życia, bezrobotne, nieaktywne zawodowo, bądź poszukujące pracy - to jest tzw. kryterium dostępu, czyli konieczne do spełnienia. Dodatkowo premiowane będą osoby w gorszym położeniu, czyli kobiety, osoby po 50. roku życia, osoby z niepełnosprawnością, długotrwale bezrobotne i osoby o niskich kwalifikacjach. 

- wylicza Anna Mierzejewska

Za każde kryterium dodatkowe można będzie dostać dodatkowo trzy punkty podczas kwalifikacji. A o zaproszeniu do projektu decyduje lista rankingowa. Na szkolenia dotyczące przedsiębiorczości zaproszonych zostanie 45 osób. Następnie czterdzieści z nich otrzyma także pomoc finansową - mówi wicestarosta powiatu łomżyńskiego, który jest liderem projektu - Lech Szabłowski.

Nabór do projektu już się rozpoczął i wpłynęło kilkanaście pierwszych wniosków, ale będą one przyjmowane jeszcze do końca czerwca lub do momentu wpłynięcia zgłoszeń od stu zainteresowanych.


Formularz rekrutacyjny i regulamin projektu można znaleźć na stronach internetowych ŁFS lub starostwa łomżyńskiego.

| red: maj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Władze miasta i gminy Łomża będą współpracować z Agencją Rozwoju Przemysłu

13.04.2018, 18:33

Przygotowanie terenów pod inwestycje i działanie na rzecz rozwoju przedsiębiorczości - to niektóre elementy zawartego w piątek (13.04) porozumienia władz miasta i gminy Łomża z Agencją Rozwoju Przemysłu - poinformowała ARP w komunikacie prasowym.


Bezrobotni mogą się starać o dotacje na założenie własnej firmy

12.04.2018, 15:28

40 bezrobotnych z subregionu łomżyńskiego może się starać o dotacje z UE na założenie własnej firmy. Dotacji będzie udzielać powiat łomżyński wspólnie z Łomżyńskim Forum Samorządowym. W czwartek (12.04) w urzędzie marszałkowskim w Białymstoku podpisano umowę w tej sprawie.

ZNAJDŹ NAS

Jawor – u źródeł kultury

REKLAMA
OiFP KONCERT DYPLOMANTÓW

REKLAMA
NieTeatr ZALIA

REKLAMA
OiFP DYPTYK WIELKANOCNY: VIA CRUCIS/CAVALLERIA RUSTICANA


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok