Radio Białystok | Wiadomości | Władze miasta i gminy Łomża będą współpracować z Agencją Rozwoju Przemysłu

Władze miasta i gminy Łomża będą współpracować z Agencją Rozwoju Przemysłu

13.04.2018, 18:33, akt. 18:54

Przygotowanie terenów pod inwestycje i działanie na rzecz rozwoju przedsiębiorczości - to niektóre elementy zawartego w piątek (13.04) porozumienia władz miasta i gminy Łomża z Agencją Rozwoju Przemysłu - poinformowała ARP w komunikacie prasowym.

Łomża, fot. Adam Dąbrowski
Łomża, fot. Adam Dąbrowski

Pierwsza faza projektu ARP

Agencja podkreśliła, że umowa jest realizacją "pierwszej fazy projektu Agencji Rozwoju Przemysłu, który zakłada zwiększenie wykorzystania potencjału małych i średnich miast".

Podkreślono, że Łomża będzie jednym z pierwszych miejsc "rozpoznawanych" przez Agencję Rozwoju Przemysłu, aby aktywizować właśnie małe i średnie miasta.

"ARP stawia sobie za zadanie wykorzystanie zainteresowania przedsiębiorców powierzchniami biurowymi z dobrą infrastrukturą komunikacyjną i na znacznie lepszych warunkach użytkowania. Takie działania pozwolą na zmniejszenie bezrobocia oraz odpływu mieszkańców ze średnich miast" - podano w komunikacie.

Zaznaczono przy tym, że te kwestie są "szczególnie ważne" w regionie łomżyńskim, gdzie pracy nie ma ok. 6,5 tys. osób z wykształceniem średnim i wyższym, a - jak to określono - to "potencjalne kadry dla firm sektora nowoczesnych usług biznesowych".

W spotkaniu uczestniczył prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski i wójt gminy Łomża Piotr Kłys.

Władze Łomży chcą przygotować tereny pod inwestycje

Agencja poinformowała, że władze Łomży wyraziły chęć "przygotowania terenów inwestycyjnych pod zabudowę produkcyjno-usługową", a także objęcia tych nowych terenów miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego.

"Gmina oprócz przygotowania terenów pod inwestycje deklaruje również wsparcie administracyjne, techniczne i doradcze. Działania te pozwolą odpowiedzieć na oczekiwania inwestorów, którym zależy na przygotowanej infrastrukturze. ARP będzie patronować wszystkim tym procesom oraz informować przedsiębiorców o ofercie inwestycyjnej dostępnej w mieście i gminie Łomża" - głosi komunikat.

Prezes zarządu ARP Marcin Chludziński podkreślił, że Agencja dostrzegła potencjał możliwości rozwoju miasta i gminy Łomża. Łomża obchodzi w 2018 r. 600-lecie nadania praw miejskich, a to dobry czas także na szukanie nowych możliwości rozwoju.

"Dostrzegliśmy ten potencjał, czego efektem jest podpisane porozumienie. Agencja Rozwoju Przemysłu to rozpoznawalna marka z doświadczeniem we wspieraniu projektów inwestycyjnych i innowacji. Chcemy się tą wiedzą dzielić, żeby popularyzować miejsca takie jak Łomża" - podkreślił, cytowany w komunikacie, prezes Marcin Chludziński. Dodał, że "Małe ojczyzny" mają jeszcze sporo niewykorzystanych atutów, tylko dlatego, że przedsiębiorcom brakuje o nich wiedzy", a współpraca z ARP ma to pozwolić zmienić.

ARP SA jest spółką Skarbu Państwa, działa w ramach grupy Polskiego Funduszu Rozwoju.

źródło: PAP | red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Zamiast handlu - kultura. W Łomży podpisano umowę ws. modernizacji hali targowej

11.04.2018, 17:58

Ponad 12,8 mln zł będzie kosztowała modernizacja obecnej hali targowej na Starym Rynku w Łomży, która ma stać się Halą Kultury. Władze miasta i wykonawca podpisali w środę (11.04) w Łomży umowę w tej sprawie.


Nie będzie nowego przetargu na główny fragment obwodnicy Łomży

28.03.2018, 17:58

Nie będzie nowego przetargu na główny fragment obwodnicy Łomży na drodze S61 Via Baltica. Wykonawca będzie wybrany spośród firm, które w pierwszym przetargu ubiegały się o realizację tej inwestycji - poinformowała w środę (28.03) GDDKiA w Białymstoku.


Przetarg na budowę dworca w Łomży unieważniony

13.03.2018, 18:40

Władze Łomży unieważniły we wtorek (13.03) przetarg na budowę centrum przesiadkowego, w tym nowego dworca w mieście. Firmy chcą znacznie więcej pieniędzy niż na ten cel zamierza przeznaczyć miasto - poinformował Łukasz Czech z biura prasowego prezydenta Łomży.


Rozpoczęła się przebudowa ponad 10 km drogi wojewódzkiej Łomża-Nowogród

17.01.2018, 16:37

53 mln zł będzie kosztowała rozpoczynająca się przebudowa ponad 10 km drogi wojewódzkiej Łomża-Nowogród, razem z obwodnicą miejscowości Stare Kupiski - poinformowano w środę (17.01) w Mątwicy.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Lalka" Bolesław Prus

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok

REKLAMA
Nissan

"Koniec świata" Andrzej Fiedoruk

fot. Sylwia Krassowska
BIAŁYSTOK
27.10.2020, 13:57, akt. 14:08

Zmarł ksiądz Czesław Gładczukźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok