Radio Białystok | Wiadomości | Przetarg na budowę dworca w Łomży unieważniony

Przetarg na budowę dworca w Łomży unieważniony

13.03.2018, 18:40, akt. 19:08

Władze Łomży unieważniły we wtorek (13.03) przetarg na budowę centrum przesiadkowego, w tym nowego dworca w mieście. Firmy chcą znacznie więcej pieniędzy niż na ten cel zamierza przeznaczyć miasto - poinformował Łukasz Czech z biura prasowego prezydenta Łomży.

fot.: UM Łomża
fot.: UM Łomża

Oferty prawie 3-krotnie przewyższają budżet miasta

Ogłoszenie o unieważnieniu postępowania zamieszczono we wtorek (13.03) w Biuletynie Informacji Publicznej miasta Łomży. Jeszcze nie wiadomo, kiedy będzie ogłoszony ponowny przetarg.

Unieważniono postępowanie na oba objęte przetargiem zadania: budowę centrum przesiadkowo-komunikacyjnego w rejonie ulic Dworcowej, Sikorskiego i Alei Legionów oraz na budowę parkingu przy tym centrum wraz z infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem terenu.

Na budowę centrum przesiadkowego miasto Łomża przeznacza ok. 4 mln zł, na budowę parkingu 500 tys. zł - poinformował Łukasz Czech. Tymczasem oferty cenowe na budowę centrum wahały się od 12,6 do ponad 14,3 mln zł brutto, a za budowę parkingu przedsiębiorcy oferowali od 1,2 do 1,7 mln zł. 

Powstać ma m.in. 120 miejsc parkingowych

Jak informowały wcześniej władze Łomży, nowe centrum przesiadkowe ma powstać na terenie ok. trzech tysięcy metrów kwadratowych z budynkiem dworca o powierzchni ok. 300 metrów kwadratowych z poczekalnią, punktem obsługi klienta, toaletami, pomieszczeniami biurowo-administracyjnymi.

Dworzec ma się znajdować przy zatokach ze stanowiskami dla autobusów oraz łączyć się z zadaszonymi peronami. Ma być 6 podwójnych stanowisk przystankowych na potrzeby autobusów międzymiastowych oraz 4 stanowiska na potrzeby ruchu lokalnego. W sąsiedztwie ma powstać parking na 120 miejsc, planowane są też stacje do ładowania pojazdów elektrycznych, miejsc dla autobusów - wynika z opisu inwestycji zamieszczonego na stronie internetowej miasta.

Unieważniono też przetarg na Halę Kultury 

To drugi unieważniony w ostatnich tygodniach przetarg na dużą inwestycję w Łomży - oba unieważniono z takiego samego powodu. Miasto musiało unieważnić pierwszy przetarg na przebudowę zabytkowej hali targowej na Halę Kultury. Z informacji w Biuletynie Informacji Publicznej miasta wynika, że w ponownym przetargu firmy mogą składać oferty do 19 marca.

W pierwszym przetargu na Halę Kultury przedsiębiorcy proponowali ceny o kilka milionów złotych wyższe niż kwota, jaką na tę inwestycję dysponuje miasto. Pieniądze na Halę Kultury pochodzą z UE z programu Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020 z części na ochronę dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury. Miasto Łomża ma zawartą wcześniej w tej sprawie umowę z ministerstwem kultury i dziedzictwa narodowego na 10 mln zł dofinansowania.

źródło: PAP

ZOBACZ TEŻ:


2 firmy wywożące odpady nie będą wykreślone z rejestru przedsiębiorców

13.03.2018, 12:02

Najpierw prokuratura nie dopatrzyła się przestępstwa, teraz także Urząd Miejski w Białymstoku nie znalazł podstaw do wykreślenia dwóch firm zajmujących się wywozem odpadów z rejestru przedsiębiorców.


Przetarg na przebudowę wlotu do Białegostoku od strony Warszawy - ceny wyższe niż zakładali urzędnicy

9.03.2018, 14:12

Cztery firmy złożyły oferty w przetargu na rozbudowę ulicy Narodowych Sił Zbrojnych i Alei Jana Pawła II w Białymstoku, ważnej inwestycji na drodze wlotowej od strony Warszawy. Po raz kolejny ceny są jednak dużo wyższe od zakładanych przez miasto.


Białostocki sąd bada, czy podczas kilku licytacji doszło do zmowy przetargowej

6.03.2018, 15:45

Dwóch lat więzienia żąda prokurator dla podlaskiego przedsiębiorcy oskarżonego o zmowę przetargową. 


Ma być ładniej i wygodniej - PKP chce przebudować dworzec kolejowy w Białymstoku

8.03.2018, 15:26

PKP SA chce przebudować dworzec kolejowy w Białymstoku. Do 4 kwietnia zainteresowane firmy mogą się zgłaszać do przetargu na tę inwestycję - poinformował rzecznik PKP SA Michał Stilger.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


Słuchowisko w Polskim Radiu Białystok


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok