Radio Białystok | Wiadomości | Przetarg na przebudowę wlotu do Białegostoku od strony Warszawy - ceny wyższe niż zakładali urzędnicy

Przetarg na przebudowę wlotu do Białegostoku od strony Warszawy - ceny wyższe niż zakładali urzędnicy

9.03.2018, 14:12, akt. 14:30

Cztery firmy złożyły oferty w przetargu na rozbudowę ulicy Narodowych Sił Zbrojnych i Alei Jana Pawła II w Białymstoku, ważnej inwestycji na drodze wlotowej od strony Warszawy. Po raz kolejny ceny są jednak dużo wyższe od zakładanych przez miasto.

Fotolia.com
Fotolia.com

Trasa Niepodległości ma połączyć się z S8

Inwestycja jest potrzebna, by można było połączyć - budowaną od ubiegłego roku - Trasę Niepodległości, czyli tzw. śródmiejską obwodnicę, z drogą ekspresową S8.

Inwestycja zakłada przebudowę ulicy NSZ, by była dwujezdniowa i miała po dwa pasy ruchu w każdą stronę oraz budowę dużego skrzyżowania ulic NSZ i Jana Pawła II. We wcześniejszych projektach skrzyżowanie było dwupoziomowe; teraz w przetargu jest zapis o rozwiązaniu jednopoziomowym z budową centralnej wyspy bez tunelu, który miał być pod nią prowadzony.

Takie rozwiązanie na obniżyć koszty całej inwestycji. Część pieniędzy na jej sfinansowanie, to środki unijne.

Czwarty przetarg na inwestycję

Przetarg miasto próbuje rozstrzygnąć już po raz czwarty. Trzy wcześniejsze były unieważniane z powodu właśnie zbyt wysokich cen proponowanych przez wykonawców.

Miasto Białystok zamierza przeznaczyć na tę inwestycję 41 mln zł brutto. W piątek upłynął termin składania ofert. Jak wynika z informacji opublikowanych w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Białymstoku, złożyły je cztery firmy, ich oferty przekraczają jednak założoną kwotę i wahają się od 52,3 mln zł do 69,3 mln zł.

Jak mówi rzecznik prezydenta Białegostoku Urszula Mirończuk biorąc pod uwagę, że zaproponowane ceny nie są już dwukrotnie wyższe, to nie wykluczone, że tym razem przetarg uda się rozstrzygnąć.

Wyższe ceny również w przetargu na węzeł w Porosłach

W czwartek (9.03) minął termin składania ofert w innym przetargu dotyczącym poprawy sieci dróg z tej samej strony Białegostoku. Chodzi o tzw. węzeł drogowy w Porosłach, gdzie przed miastem ma łączyć się droga ekspresowa S8 z wojewódzką 676.

Tu również wpłynęły cztery oferty i również przekraczają założoną przez miasto Białystok kwotę 140 mln zł. W tym przetargu ceny wahają się od 239,4 mln zł do blisko 294,6 mln zł.

źródło: PAP | red: wsz

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


Brakuje 100 mln zł na przebudowę węzła drogowego w Porosłach

9.03.2018, 08:00

W Białymstoku może być problem z wybudowaniem węzła drogowego Porosły. Chodzi o połączenie trasy wylotowej z miasta z trasą ekspresową S8 w kierunku Warszawy.


Przedłużony przetarg na przebudowę wlotu od strony Warszawy

20.02.2018, 11:24

Miasto Białystok potrzebuje więcej czasu, by udzielić odpowiedzi na pytania zadawane przez potencjalnych wykonawców.


Kolejne przedłużenie przetargu na przebudowę dojazdu do centrum Białegostoku

9.02.2018, 07:17

Do 16 lutego władze Białegostoku przedłużyły termin na składania ofert w przetargu na przebudowę ulicy Klepackiej, zapewniającej dojazd z miejscowości od południowo-zachodniej strony miasta. To druga zmiana terminu otwarcia ofert w tym przetargu.


Adam Poliński

7.02.2018, 08:39

- Trasa Niepodległości ma planowany termin wykonania na 31 sierpnia tego roku, podłączenie Trasy Niepodległości do Jana Pawła II, to jest sprawa sierpnia tego roku, natomiast realizacja całości skrzyżowania i wyspy to jest koniec lipca przyszłego roku - mówi Adam Poliński.


Władze Białegostoku unieważniły przetarg na ważną inwestycję drogową

22.12.2017, 17:26

Władze Białegostoku unieważniły przetarg na ważną inwestycję drogową na wjeździe do Białegostoku od strony Warszawy. Cena zaproponowana przez jedynego oferenta była bowiem dwa razy wyższa od założeń. To trzeci unieważniony przetarg na tę rozbudowę; ma być kolejny.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Pomagamy szpitalom

Świąteczny Koncert Życzeń

"Wędrowny zakład fotograficzny" Agnieszki Pajączkowskiej
Andrzej Strumiłło, fot. Sylwia Krassowska
WAŻNE!
9.04.2020, 17:30, akt. 17:37

Nie żyje Andrzej Strumiłło

źródło: stock.adobe.com
KORONAWIRUS
8.04.2020, 18:30, akt. 9.04.2020, 12:24

18 nowych przypadków zakażenia w Podlaskiem

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok