Radio Białystok | Wiadomości | Kolejne przedłużenie przetargu na przebudowę dojazdu do centrum Białegostoku

Kolejne przedłużenie przetargu na przebudowę dojazdu do centrum Białegostoku

9.02.2018, 07:17, akt. 07:30

Do 16 lutego władze Białegostoku przedłużyły termin na składania ofert w przetargu na przebudowę ulicy Klepackiej, zapewniającej dojazd z miejscowości od południowo-zachodniej strony miasta. To druga zmiana terminu otwarcia ofert w tym przetargu.

Fotolia.com
Fotolia.com

Czas na składanie ofert przedłużono o tydzień - o zmianie Urząd Miejski w Białymstoku poinformował w Biuletynie Informacji Publicznej.

Szacowany przez miasto koszt inwestycji, to ok. 31 mln zł. Ulica Klepacka ma być przebudowana od połączenia z Aleją Niepodległości - budowaną właśnie tzw. śródmiejską obwodnicą, obecnie największą inwestycją drogową w Białymstoku.

Na ulicy mają powstać dwa wiadukty

Inwestycja będzie wymagać przede wszystkim wybudowania dwóch wiaduktów, bo modernizowaną ulicę Klepacką przecinają tory kolejowe. Obecny przejazd przez tory jest wąski, słabo oświetlony i obowiązują tam znaki "stop"; w godzinach szczytu tworzą się w tym miejscu długie kolejki samochodów, a ruch jest bardzo spowolniony.

Po przebudowie ruch samochodów, rowerzystów i pieszych będzie odbywał się w sposób bezkolizyjny pod torami kolejowymi.

Przebudowana trasa ma też odciążyć sąsiednie ulice

Przebudowana trasa ma też odciążyć sąsiednie ulice, nieprzystosowane do coraz większego ruchu, a także zapewnić przejazd miejskim autobusom (obecnie autobusy miejskie nie jeżdżą przez tory). Do tego na części ulicy powstanie ścieżka rowerowa kończąca się na granicy miasta i nowe oświetlenie.

Gdy inwestycja ruszy, prace budowlane mają być tak prowadzone, by całkowite zamknięcie tej ulicy nastąpiło wtedy, gdy zakończy się - prowadzona teraz - rozbudowa ul. Popiełuszki; to ona przejmie wtedy ruch samochodów m.in. z miejscowości Klepacze i miejskiego osiedla Starosielce, do centrum Białegostoku.

Projekt "Rozwój infrastruktury transportu miejskiego"

Miasto chce tę inwestycję zrealizować w ramach projektu "Rozwój infrastruktury transportu miejskiego" w Białymstoku. Obejmuje on przebudowę także kilku innych ulic (m.in. Kaczorowskiego, Mickiewicza i Legionowej w centrum) oraz zakup dwudziestu nowych autobusów. Wartość tego całego projektu, to ok. 137 mln zł, w tym ponad 105 mln zł, to dofinansowanie unijne.

źródło: PAP | red: sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


Władze Białegostoku przedłużyły termin składania ofert w przetargu na przebudowę ulicy Klepackiej

3.01.2018, 16:32

O miesiąc, do 9 lutego, władze Białegostoku przedłużyły termin składania ofert w przetargu na przebudowę ulicy Klepackiej, zapewniającej dojazd z miejscowości od południowo-zachodniej strony miasta. Powodem są m.in. zmiany w specyfikacji zamówienia.


Przebudowa ul. Klepackiej coraz bliżej - władze Białegostoku ogłosiły przetarg

21.11.2017, 17:29

Przejazd pod torami, nowy odcinek jezdni, ścieżki rowerowe - to wszystko obejmuje przetarg ogłoszony przez władze Białegostoku na przebudowę ulicy zapewniającej dojazd z miejscowości od południowo-zachodniej strony miasta.


Białystok: Niebezpieczny przejazd kolejowy na ul. Klepackiej

16.04.2015, 16:46

Mieszkańcy osiedli Starosielce i Zielone Wzgórza alarmują, że przejazd nie jest bezpieczny i napisali petycję do władz Białegostoku.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Ojciec Chrzestny" Mario Puzo

W 9 tygodni po Podlasiu


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok