Radio Białystok | Wiadomości | Władze Białegostoku przedłużyły termin składania ofert w przetargu na przebudowę ulicy Klepackiej

Władze Białegostoku przedłużyły termin składania ofert w przetargu na przebudowę ulicy Klepackiej

3.01.2018, 16:32, akt. 17:10

O miesiąc, do 9 lutego, władze Białegostoku przedłużyły termin składania ofert w przetargu na przebudowę ulicy Klepackiej, zapewniającej dojazd z miejscowości od południowo-zachodniej strony miasta. Powodem są m.in. zmiany w specyfikacji zamówienia.

Fotolia.com
Fotolia.com

O zmianie terminu składania ofert Urząd Miejski w Białymstoku poinformował w środę (03.01) w Biuletynie Informacji Publicznej.

Jak wynika z tych informacji, chodziło m.in. o doprecyzowanie (w warunkach udziału w postępowaniu przetargowym), jakim doświadczeniem w zakresie wykonawstwa obiektów inżynierskich drogowych lub kolejowych oferent ma się wykazać. Potrzebny jest też czas na odpowiedzi na pytania zadawane przez potencjalnych oferentów.

Na ulicy mają powstać dwa wiadukty

Inwestycja wymagać będzie przede wszystkim wybudowania dwóch wiaduktów, bo modernizowaną ulicę Klepacką przecinają tory kolejowe. Obecny przejazd przez tory jest wąski, słabo oświetlony i obowiązują tam znaki "stop" co sprawia, że w godzinach szczytu porannego i popołudniowego tworzą się w tym miejscu długie kolejki samochodów, a ruch jest bardzo spowolniony.

Po przebudowie, ruch samochodów, rowerzystów i pieszych będzie odbywał się w sposób bezkolizyjny pod torami kolejowymi.

Przebudowana trasa ma też odciążyć sąsiednie ulice

Przebudowana trasa ma też odciążyć sąsiednie ulice, nieprzystosowane do coraz większego ruchu, a także zapewnić przejazd miejskim autobusom (obecnie autobusy miejskie nie jeżdżą przez tory). Do tego na części ulicy powstanie ścieżka rowerowa kończąca się na granicy miasta i nowe oświetlenie.

Szacowany przez władze miasta koszt inwestycji, to ok. 31 mln zł. Ul. Klepacka ma być przebudowana od połączenia z Aleją Niepodległości - budowaną właśnie tzw. śródmiejską obwodnicą, obecnie największą inwestycją drogową w Białymstoku.

Prace budowlane mają być tak prowadzone, by całkowite zamknięcie tej ulicy nastąpiło wtedy, gdy zakończy się - prowadzona teraz - rozbudowa ul. Popiełuszki. To ona przejmie wtedy ruch samochodów m.in. z miejscowości Klepacze i miejskiego osiedla Starosielce, do centrum Białegostoku.

Projekt "Rozwój infrastruktury transportu miejskiego"

Inwestycja ma być realizowana w ramach projektu "Rozwój infrastruktury transportu miejskiego" w Białymstoku. Obejmuje on przebudowę także kilku innych ulic (m.in. Kaczorowskiego, Mickiewicza i Legionowej w centrum) oraz zakup dwudziestu nowych autobusów.

Wartość tego całego projektu, to ok. 137 mln zł, w tym ponad 105 mln zł, to dofinansowanie unijne.

źródło: PAP | red: mag

ZOBACZ TEŻ:


Będzie szybciej i bezpieczniej – umowa na projekt modernizacji linii kolejowej Ełk-Trakiszki podpisana

29.12.2017, 14:52

Krótsze podróże oraz sprawny przejazd pociągów towarowych na trasie Rail Baltica - to efekt podpisanej w piątek (29.12) umowy na projekt modernizacji linii kolejowej Ełk-Trakiszki. Trasa zostanie przebudowana do 2025 roku, koszt to 1,7 do 3 mld zł, w zależności od wybranego wariantu.


W gminie Bakałarzewo powstały nowe drogi asfaltowe

29.12.2017, 05:31

Dzięki wsparciu mieszkańców, w gminie Bakałarzewo przybyło na koniec 2017 roku niemal 2 km dróg asfaltowych.


135 mln zł z programu Polska Wschodnia na węzeł intermodalny w Białymstoku

22.12.2017, 16:45

Budowa centrum przesiadkowego w rejonie dworców w Białymstoku, przebudowa kolejnych ulic i zakup 20 autobusów komunikacji miejskiej będą możliwe dzięki 135,1 mln zł dotacji z UE z programu Polska Wschodnia.


Drogowcy wrócili na remontowaną ul. Wąską w Białymstoku

11.12.2017, 09:44

Po poprawkach w planie budowy, drogowcy wrócili na ulicę Wąską w Białymstoku. Wcześniej, przez odwołania dwóch mieszkańców, inwestycje wstrzymał wojewoda podlaski.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


Choinka na niebiesko


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok