Radio Białystok | Wiadomości | Przejścia bezpieczniejsze dla pieszych - nowe oznakowania na ulicy w Łomży

Przejścia bezpieczniejsze dla pieszych - nowe oznakowania na ulicy w Łomży

autor: Paweł Wądołowski

29.06.2018, 07:20, akt. 08:41

Dzięki nowym znakom ma być bezpieczniej na przejściach dla pieszych na ulicy Zawadzkiej w Łomży. To ulica dwupasmowa, na której często dochodzi do kolizji i wypadków z udziałem pieszych.

Fotolia.com
Fotolia.com

Do wypadków dochodzi w większości na oznakowanych przejściach. Teraz mają one dodatkowe, aktywne oznakowanie.


- Wprowadzenie dodatkowych elementów przy oznakowaniach przejść dla pieszych, w szczególności elementów aktywnych, z całą pewnością poprawia bezpieczeństwo osób pieszych. Kierujący już z daleka jest ostrzegany o tym, że dojeżdża do miejsca, w którym mogą pojawić się na jezdni osoby piesze. Na tym skrzyżowaniu zastosowana - oprócz doświetlenia samego przejścia - również aktywne znaki - mówi szef łomżyńskiej drogówki Hubert Bogut.


Informacje o tym, że na przejściach dla pieszych na ulicy Zawadzkiej jest niebezpiecznie, policjanci dostawali m.in. za pośrednictwem Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.


- Przejścia dla pieszych przy ul. Zawadzkiej są bardzo niebezpieczne. Kierujący niejednokrotnie przekraczają dozwoloną prędkość, nie zachowują szczególnej ostrożności. Dochodziło do ominięcia pojazdu, który zatrzymał się przed oznakowanym przejściem w celu ustąpienia pierwszeństwa osobie pieszej - tłumaczy szef łomżyńskiej drogówki Hubert Bogut.


Do takiej właśnie sytuacji doszło także podczas spotkania, które policjanci zorganizowali z dziennikarzami przy jednym z przejść. Kierowca srebrnego kombi ominął samochód, który zatrzymał się, żeby ustąpić pierwszeństwa pieszym. Mundurowi zapisali numery rejestracyjne samochodu i zabezpieczyli nagrania z kamer.

Kierowca samochodu będzie wezwany przez policjantów. Może być ukarany mandatem w wysokości 500 złotych i 10 punktami karnymi. Policjanci mogą też skierować wniosek do sądu o zatrzymanie kierowcy prawa jazdy.


| red: zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Przejście dla pieszych w pobliżu przychodni przy ul. Bema znów czynne

15.06.2018, 15:49

Zniknęło po przebudowie ulicy. Teraz - po apelach białostoczan wróciło. Od piątku (15.06) czynne jest przejście z sygnalizacją świetlną na ulicy Ryszarda Kaczorowskiego (w pobliżu przychodni przy ul. Bema) w Białymstoku.


Mieszkańcy Miastkowa domagają się prac nad poprawą bezpieczeństwa na DK 61

30.05.2018, 08:01

Trzeba ograniczyć prędkość jadących aut, zbudować ścieżki dla pieszych i lepiej oznaczyć przejścia - mówią mieszkańcy Miastkowa koło Łomży.


Wyczekiwane przejście dla pieszych wraca na ul. Kaczorowskiego

16.05.2018, 15:21

Tego przejścia dla pieszych domagali się sami mieszkańcy Białegostoku. Z kilkumiesięcznym opóźnieniem ma rozpocząć się budowa przejścia dla pieszych na skrzyżowaniu ulic prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego i Cieszyńskiej w Białymstoku.

ZNAJDŹ NAS

Koncert live - Żurkowski

REKLAMA
Plum Ekiden

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego

Maksymilian Stryjek i Lamine Diaby Fadiga, 19.06.2024, źródło: jagiellonia.pl
SPORT
19.06.2024, 11:55, akt. 20.06.2024, 10:44

Jagiellonia Białystok ma nowych zawodnikówźródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok