Radio Białystok | Wiadomości | Policjanci zlikwidowali dwie plantacje marihuany k. Kolna - wartość roślin to ok. 450 tys. zł

Policjanci zlikwidowali dwie plantacje marihuany k. Kolna - wartość roślin to ok. 450 tys. zł

autor: Aneta Gałaburda

5.07.2018, 12:18, akt. 14:54

Podlascy policjanci zlikwidowali 700 krzaków konopi w powiecie kolneńskim, znalezionych na terenie posesji 30-letniego mężczyzny, który usłyszał w czwartek zarzuty i trafił do aresztu. Według policji czarnorynkowa wartość roślin to blisko pół mln zł.

Podlascy policjanci zlikwidowali koło Kolna dwie duże plantacje marihuany, źródło: http://www.kolno.policja.gov.pl
Podlascy policjanci zlikwidowali koło Kolna dwie duże plantacje marihuany, źródło: http://www.kolno.policja.gov.pl

Jak wynika z informacji zespołu prasowego podlaskiej policji, funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku i Komendy Powiatowej Policji w Kolnie, którzy na co dzień zajmują się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, ujawnili uprawę konopi, z których pierwsza z plantacji znajdowała się na polu kukurydzy, gdzie pomiędzy jej roślinami rosły również konopie. W tym miejscu kryminalni zabezpieczyli 505 krzaków marihuany.

Policjanci ustalili podejrzanego o uprawę tych roślin. Okazał się nim 30-letni mężczyzna, który uprawiał konopie również w miejscu zamieszkania. Policja poinformowała, że podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych zabezpieczono blisko 200 sadzonek konopi. 115 krzewów rosło na terenie posesji, natomiast pozostała ich część w specjalnie przygotowanym namiocie umiejscowionym w naczepie ciężarówki.

Jak przekazała policja, w pomieszczeniu tym, wyposażonym w systemy oświetleniowe i wentylacyjne, kryminalni zabezpieczyli 75 roślin w początkowym stadium rozwoju. Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że jest to marihuana. Jak szacują policjanci czarnorynkowa wartość zabezpieczonych roślin to ponad 450 tysięcy złotych.

Sierż. Elżbieta Zaborowska z zespołu prasowego podlaskiej policji poinformowała, że podejrzany o uprawę konopi mężczyzna usłyszał już zarzuty i trafił na trzy miesiące do aresztu, a dalszym losem 30-latka zajmie się sąd. Sierż. Zaborowska dodała, że za uprawę znacznej ilości konopi innych niż włókniste grozi kara do 8 lat więzienia.

- Na pewno jest to duży sukces podlaskich policjantów, którzy zabezpieczyli 700 krzaków tych konopi - oceniła sierż. Zaborowska i dodała, że w okresie letnim częściej dochodzi do ujawniania tego typu plantacji, ponieważ wysoka temperatura sprzyja uprawie tych roślin. Podlaska policja podała, że ostatni raz podlascy policjanci natrafili na uprawę 30 krzaków konopi oraz 1,5 kg. suszu roślinnego o łącznej wartości 120 tys. zł. pod koniec czerwca na terenie powiatów augustowskiego i suwalskiego.

źródło: PAP | red: mag, maj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


Augustowscy policjanci zabezpieczyli kilkadziesiąt krzaków konopi

25.06.2018, 17:22

Uprawę konopi i susz roślinny ujawnili na dwóch posesjach augustowscy policjanci.


Łomżyńscy policjanci znaleźli nielegalną uprawę konopi

14.05.2018, 15:37

Łomżyńscy policjanci pojechali do interwencji domowej - znaleźli nielegalną uprawę konopi.


Policjanci zatrzymali 24-latka podejrzanego o posiadanie narkotyków i paserstwo

22.02.2018, 05:30

Policjanci z podlaskiej drogówki zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków oraz paserstwo.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Ojciec Chrzestny" Mario Puzo

Pływanie na Byle Czym - Pływające co nieco

W 9 tygodni po Podlasiu


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok