Radio Białystok | Wiadomości | 20 nielegalnych migrantów z Wietnamu zatrzymanych w Budzisku

20 nielegalnych migrantów z Wietnamu zatrzymanych w Budzisku

10.08.2018, 13:01, akt. 13:26

Dwudziestu Wietnamczyków, którzy nielegalnie próbowali wjechać do Polski, zatrzymali funkcjonariusze celno-skarbowi i Straż Graniczna w Budzisku.

źródło: Podlaski Oddział Straży Granicznej
źródło: Podlaski Oddział Straży Granicznej

Cudzoziemcy, którzy byli przemycani w ciężarówce, w ramach readmisji (odesłanie nielegalnych emigrantów do państwa, z którego przybyli) zostaną przekazani stronie litewskiej. 

Nielegalnych imigrantów przewoził 53-letni bezpaństwowiec na stałe mieszkający w Estonii; został zatrzymany pod zarzutem pomocnictwa i organizacji nielegalnego przekroczenia granicy, grozi mu do ośmiu lat więzienia - poinformowała mjr Katarzyna Zdanowicz, rzecznik prasowy Podlaskiego Oddziału SG w Białymstoku. 

Próbę przemytu ludzi wykryto w czasie kontroli ciężarówki, która miała estońskie tablice rejestracyjne, na drodze prowadzącej od granicy z Litwą. Naczepa miała być pusta, okazało się, że w środku ukrywa się dwadzieścia osób, obywateli Wietnamu. To kobiety i mężczyźni w wieku 14-38 lat. 


- Cudzoziemcy nie posiadali dokumentów uprawniających do wjazdu i pobytu w Polsce. Zostali zatrzymani za przekroczenie polsko-litewskiej granicy wbrew przepisom. Po wykonaniu niezbędnych czynności z udziałem tłumacza w placówce SG w Rutce Tartak, obywatele Wietnamu będą przekazani stronie litewskiej w ramach readmisji - dodała mjr Zdanowicz. 

Poinformowała, że od początku roku funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału SG zatrzymali czternaście grup nielegalnych imigrantów, w sumie 70 osób. 

źródło: PAP | red: mak

ZOBACZ TEŻ:


Czterech Wietnamczyków - za przekroczenie granicy wbrew przepisom - zatrzymano pod Augustowem

16.07.2018, 14:34

Trzej mężczyźni i kobieta jechali jako pasażerowie samochodu na łotewskich tablicach rejestracyjnych. Po sprawdzeniu legalności ich pobytu, okazało się, że cudzoziemcy nie mają dokumentów uprawniających do wjazdu i pobytu na terytorium Polski.


Nielegalni migranci ze Sri Lanki zatrzymani w Augustowie

30.10.2017, 11:44

12 nielegalnych migrantów ze Sri Lanki wjechało do Polski w rosyjskim busie. Zatrzymano ich w Augustowie podczas wspólnej akcji Służby Celno-Skarbowej i Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej.


Wietnamczycy ukrywali się w tirze z drewnem - chcieli wjechać do Polski

30.08.2017, 11:41

W tirze z drewnem opałowym próbowało dostać się do Polski dziewięcioro obywateli Wietnamu. Próbę nielegalnego wjazdu do naszego kraju udaremnili na przejściu polsko-litewskim w Budzisku strażnicy graniczni i celnicy. Zatrzymano też kierowcę ciężarówki.


10 nielegalnych migrantów w ciężarówce z torfem

30.11.2016, 12:14

Funkcjonariusze Służby Celnej z Budziska znaleźli Wietnamczyków ukrytych w łotewskim tirze wiozącym torf.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok