Radio Białystok | Wiadomości | Białostoccy radni PO chcą, aby w mieście pojawiły się czujniki monitorujące stan powietrza

Białostoccy radni PO chcą, aby w mieście pojawiły się czujniki monitorujące stan powietrza

autor: Ryszard Minko

7.09.2018, 15:44, akt. 16:02

Chcą, by w Białystoku jeszcze w tym sezonie grzewczym pojawiło się kilkadziesiąt czujników monitorujących stan powietrza. Białostoccy radni Platformy Obywatelskiej przygotowali projekt uchwały, w którym zobowiązują władze miasta do poprawy monitoringu jakości powietrza.

Platforma Obywatelska, fot. Wojciech Szubzda
Platforma Obywatelska, fot. Wojciech Szubzda

To ważne informacje, których oczekują mieszkańcy – mówi radny Adam Musik:

 - Informacja o zagrożeniu smogiem o stanie powietrza w Białymstoku jest bardzo istotna i ważna dla mieszkańców naszego miasta. Informacje, które pozyskane zostaną w ramach programu są szczególnie ważne dla naszych dzieci, emerytów, osób starszych, tak wynikało z naszych ankiet - mówi Adam Musik.

Powietrze w Białymstoku monitorowane jest tylko przez dwa czujniki zamontowane w centrum miasta. To urządzenia Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, które nie pokazują pełnego obrazu zanieczyszczeń – mówi radny Maciej Biernacki.

 - Uważamy, że na każdym osiedlu takie urządzenie powinno być. Byśmy mieli po prostu dokładną informację, czym oddychamy w danym dniu. U nas w mieście są tylko 2 czujniki zamontowane. Jednakże, skąd by nie wiało, zawsze te czujniki będą pomijały część emisji, przez co informacja o tym, czym oddychamy jest dla nas niepełna - mówi Maciej Biernacki.

Jak informują radni, z danych inspektoratu ochrony środowiska wynika, że średnio w roku przez 30 dni Białostoczanie oddychają nadmiernie zanieczyszczonym powietrzem. Radni chcą, by projekt uchwały dotyczący montażu czujników poddano pod głosowanie na najbliższej sesji rady miasta.

| red: mag

ZOBACZ TEŻ:


PiS przeprowadziło audyt działań koalicji PO-PSL w sejmiku i chce przedwyborczych debat

20.08.2018, 13:06

Liderzy PiS w wyborach samorządowych zapraszają działaczy PO i PSL do debat programowych.


Radni PO chcą walczyć o lepsze powietrze w Białymstoku

19.07.2018, 07:18

Jeszcze w tej kadencji radni Platformy Obywatelskiej chcą, by rada miejska w Białymstoku przyjęła program walki ze smogiem. 


Białostoccy radni PO przygotowali specjalny program walki ze smogiem

14.06.2018, 18:14

Chcą poprawy jakości powietrza w mieście, dlatego przygotowali specjalny program. Białostoccy radni Platformy Obywatelskiej zapowiadają konsultacje społeczne w sprawie programu "Oddychaj bezpiecznie w Białymstoku".
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Kult" Łukasza Orbitowskiego

RadioRower
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok