Radio Białystok | Wiadomości | Kolejni uczniowie z regionu będą uczęszczali na zajęcia Podlaskiego Uniwersytetu Dziecięcego

Kolejni uczniowie z regionu będą uczęszczali na zajęcia Podlaskiego Uniwersytetu Dziecięcego

autor: Ryszard Minko

2.10.2018, 15:22, akt. 15:42

Zwiększa się liczba dzieci uczęszczających na zajęcia Podlaskiego Uniwersytetu Dziecięcego. To inicjatywa Politechniki Białostockiej, która od dekady prowadzi cykl zajęć dla uczniów szkół podstawowych.

Zwiększa się liczba dzieci uczęszczających na zajęcia Podlaskiego Uniwersytetu Dziecięcego, źródło: Politechnika Białostocka/Katarzyna Cichoń
Zwiększa się liczba dzieci uczęszczających na zajęcia Podlaskiego Uniwersytetu Dziecięcego, źródło: Politechnika Białostocka/Katarzyna Cichoń

W najbliższej edycji weźmie udział 300 dzieci

W najbliższej edycji weźmie udział 300 dzieci ze szkół w Białymstoku, Hajnówce, Bielsku Podlaskim, Siemiatyczach i Sokółce.

- Każdego roku zainteresowanie jest ogromne, a rekrutacja trwa zaledwie kilkadziesiąt sekund – mówi rektor Politechniki Białostockiej profesor Lech Dzienis. Dodaje, że pokazuje to głód wiedzy technicznej wśród uczniów podstawówek.

Początkowo uniwersytet dziecięcy zarezerwowany był tylko dla białostoczan. Od kilku lat przyłączają się do niego kolejne samorządy. W tym roku po raz pierwszy w zajęciach weźmie udział setka uczniów ze szkół w gminie Sokółka.

- Chcemy, by także nasi uczniowie mieli możliwości poznawania nowinek technicznych w ciekawej formie – mówi burmistrz miasta Ewa Kulikowska.

Rekrutacja na zajęcia rozpocznie się 16 października. W Białymstoku prowadzona będzie droga elektroniczną. W pozostałych miejscach rekrutację przeprowadzą szkoły lub odbędzie się losowanie. Podczas nadchodzącej sesji uczniowie dowiedzą się miedzy innymi jak zbudować samolot, w jaki sposób wykonywane są implanty oraz poznają sztukę współczesną.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Eksperci podpowiadają jak efektywnie zarażać pasją do nauki

25.09.2018, 18:15

To okazja do odkrycia nowatorskich, twórczych pomysłów, które mogą uatrakcyjnić naukę zarówno w szkole, jak i w domu.


Rozpoczyna się rekrutacja na Uniwersytet Zdrowego Seniora

10.09.2018, 08:14

Będzie można nauczyć się udzielania pierwszej pomocy, czy podstawowych zasad profilaktyki chorób nowotworowych i chorób układu krążenia. Uniwersytet Medyczny w Białymstoku rozpoczyna rekrutację na Uniwersytet Zdrowego Seniora.


Cztery wydziały Uniwersytetu w Białymstoku otrzymały najwyższą kategorię naukową "A"

28.08.2018, 14:27

Uniwersytet w Białymstoku z wyższymi ocenami parametrycznymi wydziałów. Uczelnia skutecznie odwołała się od wcześniejszej decyzji Komitetu Ewaluacji Jednostek Naukowych.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Lalka" Bolesław Prus

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok

REKLAMA
Nissan

"Koniec świata" Andrzej Fiedoruk


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok