Radio Białystok | Wiadomości | Białystok podpisał umowę na zakup 22 autobusów

Białystok podpisał umowę na zakup 22 autobusów

18.10.2018, 20:44, akt. 22:49

Prezydent Białegostoku Tadusz Truskolaski podpisał umowę na dostawę 22 autobusów dla komunikacji miejskiej.

fot. Marcin Mazewski
fot. Marcin Mazewski

Samorząd zapłaci za pojazdy 34,2 mln zł brutto. Na ulice Białegostoku autobusy mają wyjechać jesienią 2019 roku.

Spółka Solaris us & Coach złożyła tańszą ofertę w przetargu, który obejmował dostawę 18 autobusów: ośmiu 12-metrowych i dziesięciu 18-metrowych z silnikami spalinowymi. W związku z tym, że firma złożyła niższą ofertę niż zakładał budżet na ten cel, a w przetargu była klauzula możliwości domówienia do czterech autobusów, miasto skorzystało z tej opcji - poinformowała rzeczniczka prezydenta Białegostoku Urszula Mirończuk.

Jak zaznaczył prezydent Białegostoku, to kolejny etap inwestycji, których celem jest wymiana najbardziej wyeksploatowanych autobusów na nowe, niskoemisyjne. - Mam nadzieję, że nowoczesny tabor zachęci białostoczan do rezygnacji z samochodów i korzystania z komunikacji miejskiej - dodał.

Inwestycja jest realizowana w ramach prowadzonego przez miasto projektu "Rozwój infrastruktury transportu miejskiego w Białymstoku". Jest on realizowany przy wsparciu środków unijnych. We wrześniu miasto podpisało umowę na dostawę dwóch autobusów o napędzie hybrydowym, które trafią do Białegostoku w maju 2019 roku.

Na początku roku władze Białegostoku podpisały umowy na dostawę 20 autobusów niskoemisyjnych i niskopodłogowych, a także o napędzie hybrydowym, które - jak poinformowano w komunikacie - mają być dostarczone jeszcze w tym roku. Do 2021 r. miasto planuje zakup co najmniej 72 nowych autobusów.

Projekt "Rozwój infrastruktury transportu miejskiego w Białymstoku", oprócz zakupu autobusów, zakłada też m.in. przebudowę kilka ulic w mieście, utworzenie parkingu typu park and ride przy jednej z ulic, zakup biletomatów stacjonarnych i autobusowych oraz wprowadzenie nowoczesnego systemu kontroli biletowej, wiaty przystankowe i rozbudowę systemu nowoczesnej informacji pasażerskiej (zapowiedzi głosowe, tablice na przystankach).


źródło: PAP | red: zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Kierowcy jadący z Białegostoku do Warszawy pojadą nowym fragmentem trasy S8

17.10.2018, 18:03

Nowy fragment drogi zostanie otwarty w piątek (19.10).


Andrzej Adamczyk w Białymstoku: Via Carpatia będzie gotowa w 2025 r.

12.10.2018, 07:18

Trasa Via Carpatia - korytarz transportowy z północy na południe Europy - wzdłuż wschodniej granicy Polski będzie gotowa w 2025 r. - ocenia minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Mówił o tym w czwartek (11.10) wieczorem na spotkaniu w Białymstoku.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Kino "Świerkowa 1"!


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok