Radio Białystok | Wiadomości | Ponad 20 litrów substancji do produkcji "tabletek gwałtu" przechwycili funkcjonariusze KAS i policjanci

Ponad 20 litrów substancji do produkcji "tabletek gwałtu" przechwycili funkcjonariusze KAS i policjanci

29.10.2018, 09:41, akt. 10:09

Z tych materiałów można było wyprodukować 20 tysięcy tabletek gwałtu. Nielegalną substancję przechwycili funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej i policjanci.

źródło: IAS Białystok
źródło: IAS Białystok

21,5 litra GBL oraz 2,5 litra eteru wykryli podczas kontroli w oddziale jednej z firm kurierskich funkcjonariusze podlaskiej Krajowej Administracji Skarbowej wraz z policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku. 

Podejrzana przesyłka została nadana z Litwy do odbiorców na terenie Unii Europejskiej. Po otwarciu wytypowanej paczki okazało się, że we wnętrzu znajdują się pojemniki z substancją, z której wyprodukować można ok. 20 tysięcy „tabletek gwałtu”, a także 2,5 litra eteru, który wykorzystywany jest do produkcji narkotyków syntetycznych oraz materiałów wybuchowych.

Funkcjonariusze nie wykluczają, że zatrzymane substancje chemiczne, których wartość została oszacowana na ponad 400 tysięcy złotych, miały być rozprowadzone na terytorium Polski.

W związku z podejrzeniem nielegalnego wprowadzenia środków psychoaktywnych na terytorium Unii Europejskiej, w sprawie zostało wszczęte postępowanie, które prowadzi Podlaski Urząd Celno-Skarbowy w Białymstoku.

źródło: IAS Białystok | red: maj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


Podlascy funkcjonariusze KAS pomogli zatrzymać blisko 2 tony nielegalnego tytoniu

26.10.2018, 10:24

Transport blisko 1,8 tony tytoniu niewiadomego pochodzenia zatrzymali w Łodzi funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej. Gdyby trafił on do nielegalnego obrotu, Skarb Państwa straciłby na podatkach prawie 900 tys. zł.


W Budzisku funkcjonariusze KAS ujawnili rekordowy przemyt papierosów

17.10.2018, 12:13

Próbę przemytu 656 tysięcy paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy ujawnili w Budzisku funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) z Podlaskiego Urzędu Celno-Skarbowego.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Ojciec Chrzestny" Mario Puzo

Pływanie na Byle Czym - Pływające co nieco

W 9 tygodni po Podlasiu


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok