Radio Białystok | Wiadomości | Żandarmeria wojskowa wspiera łomżyńskich policjantów

Żandarmeria wojskowa wspiera łomżyńskich policjantów

autor: Paweł Wądołowski

8.11.2018, 14:41, akt. 14:50

Żandarmeria wojskowa wspiera łomżyńskich policjantów podczas patroli. Jest to jeden z efektów większej niż zwykle liczby policjantów, którzy idą na zwolnienia lekarskie.

Fotolia.com
Fotolia.com

Jak mówi Ewelina Szlesińska z Komendy Miejskiej Policji w Łomży, wspólne patrole z żandarmerią pomagają zachować ciągłość służby.

- Sytuacja jest trudna. Patroli na ulicach jest zdecydowanie mniej. Jednak staramy się, aby zapewniona była ciągłość służby i aby te patrole jednak były. Wspomagają nas takie służby, jak na przykład żandarmeria wojskowa. Głównie chodzi tutaj o patrole ruchu drogowego - mówi Ewelina Szlesińska.

Mniejsza liczba patroli powoduje, że często na przyjazd policjantów trzeba czekać dłużej niż zwykle. Żeby poprawić sytuację, w patrolach jeżdżą także policjanci, którzy do tej pory pracowali za biurkiem.

- Do wzmacniania służby patrolowej kierowani się także funkcjonariusze, którzy na co dzień realizują zadania służbowe w biurze - dodaje Ewelina Szlesińska.

Z danych Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku wynika, że na zwolnieniach lekarskich jest blisko jedna trzecia podlaskich policjantów.

| red: mag

ZOBACZ TEŻ:


Co piąty policjant w Podlaskiem został w domu z powodu choroby

6.11.2018, 12:20

Zaczęło się od policjantów drogówki, ale w pracy nie stawiają się też funkcjonariusze innych wydziałów. W podlaskim garnizonie co piąty policjant został w domu z powodu choroby.


Suwalscy policjanci podsumowali Akcję Znicz

6.11.2018, 11:35

Kilkanaście niegroźnych kolizji i żadnego wypadku. W ciągu 5 dni, kilkuset policjantów sprawdzało stan techniczny pojazdów i pilnowało bezpieczeństwa na drogach regionu.


Suwalscy policjanci zatrzymali tzw. "hieny cmentarne"

2.11.2018, 15:43

Dwaj mężczyźni podejrzani są o kradzież kwiatów z nagrobków na nekropolii przy ul. Bakałarzewskiej.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


Pływanie na Byle Czym


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok