Radio Białystok | Wiadomości | To już tradycja - przed Bożym Narodzeniem Caritas organizuje zbiórkę żywności
Tradycyjnie dwa tygodnie przed świętami Bożego Narodzenia Caritas organizuje Zbiórkę Żywności "Tak, pomagam!". To już XV, jubileuszowa akcja.
Wolontariuszy spotkamy w ponad 60 sklepach w regionie. Czekają na artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe w przechowywaniu, z których osoby najuboższe przygotują świąteczne posiłki.
Wielu białostoczan dobrze zna akcję Caritas i chętnie ją wspiera. Produkty zebrane podczas zbiórki trafiają do rodzin wielodzietnych, osób samotnie wychowujących dzieci, bezdomnych, chorych i bezrobotnych, a także do osób pracujących, których nie stać na zakup żywności.
XV jubileuszowa Zbiórka żywności Caritas "Tak, pomagam!" potrwa w piątek (07.12) do 18:00. W sobotę (08.12) możemy spotkać wolontariuszy między 9:00 a 18:00.
Przez dwa dni w akcję w Białymstoku, Supraślu, Suchowoli, Czarnej Białostockiej, Choroszczy i Sokółce włączy się w sumie 700 wolontariuszy Parafialnych Zespołów Caritas oraz szkolnych Kół Caritas. Bożonarodzeniowa zbiórka "Tak, pomagam!" prowadzona będzie w sklepach sieci Biedronka, Lidl oraz PSS Społem.
Podczas ostatniej wielkanocnej zbiórki, wolontariusze zebrali ponad 19 ton żywności.