Radio Białystok | Wiadomości | Na białostockim Uniwersytecie Medycznym wręczono promocje doktorskie i habilitacyjne

Na białostockim Uniwersytecie Medycznym wręczono promocje doktorskie i habilitacyjne

autor: Dominika Dębska

14.12.2018, 14:06, akt. 15:40

To doroczne podsumowanie pracy naukowej na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku. W Auli Pałacu Branickich kilkadziesiąt osób otrzymało promocje doktorskie i habilitacyjne.

Fotolia.com
Fotolia.com

Na białostockim Uniwersytecie Medycznym wręczono promocje doktorskie i habilitacyjne - relacja Dominiki Dębskiej

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


- Cieszymy się, że Uniwersytet Medyczny wciąż tak intensywnie rozwija się naukowo, czego wyrazem jest liczne grono honorowanych osób - mówi rzecznik prasowy uczelni Marcin Tomkiel.

 - Duży zaszczyt i duża radość, że już skończyliśmy taką ciężką pracę. Przed nami kolejne wyzwania - mówiła nowa doktor habilitowany Uniwersytetu Medycznego dermatolog Hanna Myśliwiec.

Rektor, prof. Adam Krętowski poinformował, że na uczelni jest obecnie 269 samodzielnych pracowników naukowych w tym, 117 z tytułem profesora i 152 z dr. habilitowanego. W ostatnim roku akademickim opublikowali oni około tysiąca prac naukowych.

- Badania w naukach medycznych powinny mieć zarówno aspekt poznawczy, jak i praktyczny. Muszą prowadzić do lepszego zrozumienia przyczyny mechanizmów trapiących nas chorób oraz do działań dla dobra pacjenta i zdrowia naszego społeczeństwa - podkreślał rektor Krętowski.

Na uczelni realizowano w ostatnim roku akademickim 74 różne projekty naukowe o łącznej wartości ok. 66 mln zł, podpisano też umowy na ponad 20 nowych projektów naukowych na sumę ok. 24 mln zł. Uczelnia realizuje też 27 projektów dofinansowanych z UE na sumę ok. 250 mln zł.

źródło: PAP | red: mag

ZOBACZ TEŻ:


Dwie podlaskie uczelnie będą mogły podnieść jakość kształcenia

1.11.2018, 13:54

Dwie uczelnie z naszego regionu będą mogły podnieść jakość kształcenia i poziom prowadzonych badań. To dzięki pieniądzom, jakie przyznało Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.


Zdolni uczniowie z regionu dostali stypendia po 4 tys. zł od zarządu województwa

16.10.2018, 16:42

To nagroda za wybitne osiągnięcia. 50 uczniów podstawówek, gimnazjów i szkół średnich otrzymało stypendia naukowe zarządu województwa podlaskiego.


Inauguracja roku akademickiego na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku

10.10.2018, 07:40

Nowy rok akademicki zainaugurował w środę (10.10) Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Uczestniczący w uroczystości premier Mateusz Morawiecki mówił, że rozwój nauki jest obecnie coraz bardziej związany z gospodarką i podkreślał, że usługi medyczne, to jeden z kluczowych programów rozwoju gospodarczego.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


Maraton Śmiechu


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok