Radio Białystok | Wiadomości | Rozpoczęła się 15. edycja konkursu "Podlaska Marka" - można zgłaszać kandydatów

Rozpoczęła się 15. edycja konkursu "Podlaska Marka" - można zgłaszać kandydatów

8.01.2019, 20:00, akt. 9.01.2019, 08:58

Najlepsze produkty spożywcze, ale też użytkowe, wydarzenia - np. kulturalne mają szanse na doroczne nagrody w konkursie "Podlaska Marka". Właśnie rozpoczęła się 15. edycja tego konkursu, który organizuje Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego.

Fot. Joanna Żemojda
Fot. Joanna Żemojda

Nagrody w kilku kategoriach

Nagrody będą przyznane w kategoriach: społeczeństwo, kultura, produkt (użytkowy i spożywczy), wydarzenie, inwestycja, odkrycie. Swoją nagrodę wybierają również konsumenci.

Wszystkie zgłoszone produkty czy wydarzenia muszą być zlokalizowane na terenie województwa podlaskiego, mają wywierać pozytywny wpływ na wizerunek województwa. Nie mogą natomiast być laureatami poprzednich edycji tego konkursu.

Zgłoszenia do 22 stycznia

Do 22 stycznia można zgłaszać nominowanych do nagrody, mogą je zgłaszać różne podmioty. Spośród nich nominacje - po trzy w każdej kategorii - wskaże kapituła "Podlaskiej Marki". Zwycięzców poznamy pod koniec kwietnia lub ma początku maja na uroczystej gali. Wtedy poznamy także kolejnego honorowego ambasadora województwa podlaskiego oraz ambasadora podlaskiej gospodarki.

Marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki podkreślał, że promocja regionu jest wśród najważniejszych priorytetów nowych władz województwa:

Województwo ma się czym pochwalić, jest wiele podlaskich produktów, wydarzeń, które są znane nie tylko w regionie, więc powinniśmy o tym głośno mówić nie tylko w Polsce ale i na świecie

- mówi marszałek Artur Kosicki.

Powinniśmy promować nasze produkty, nasze wydarzenia, powinniśmy w ogóle promować województwo podlaskie. To jest w ogóle jeden z elementów, który się wpisuje w tę promocję nie tylko gospodarczą, ale też kulturową

- dodaje o konkursie marszałek Kosicki. Zaznaczył, że promocja gospodarcza dopiero nas czeka, ale nie chciał zdradzić szczegółów.

Podlaska Marka to przegląd nowych rozwiązań, trendów, smaków, to ranking układany przez Podlasian pokazujący, co w ostatnim czasie nas zachwycało i zaskakiwało

- podkreśla marszałek Kosicki na stronie internetowej Podlaskiej Marki, zachęcając do udziału w konkursie i głosowaniu.

Zgłoszenia należy potwierdzić

Dyrektor departamentu współpracy z zagranicą i promocji w urzędzie marszałkowskim Magdalena Łyżnicka-Sanczenko poinformowała, że formularze zgłoszeniowe są na stronie podlaskamarka.pl.

Dodała, że do 15 lutego właściciele produktów, organizatorzy wydarzeń, bezpośrednio zainteresowane osoby będą musieli potwierdzić te zgłoszenia, czyli wyrazić zgodę na udział w konkursie, bo zgłoszeń może bowiem dokonać ktoś inny.

Do 20 marca odbędzie się pierwsze posiedzenie kapituły Podlaskiej Marki, która wybierze po trzy nominacje w każdej kategorii - łącznie 21 produktów, wydarzeń. Wtedy zacznie się głosowanie w plebiscycie konsumentów. Będzie można głosować na jeden produkt.

Głosować mogą nie tylko mieszkańcy podlaskiego

Głosować w konkursie na nagrodę konsumentów mogą nie tylko mieszkańcy województwa podlaskiego, ale wszyscy chętni. Jedna osoba może oddać jeden głos. Laureatów w pozostałych kategoriach wskaże kapituła. Nagroda dla zwycięzców to 10 tys. zł oraz udział w różnych imprezach promocyjnych. W ramach promocji powstają np. krótkie filmy o zwycięzcach.

Magdalena Łyżnicka-Sanczenko poinformowała, że dotychczas, w poprzednich edycjach konkursu, najwięcej zgłoszeń do konkursu pochodziło z kategorii wydarzenia oraz kultura.


źródło: PAP | red: rbon, maj

ZOBACZ TEŻ:


Znamy laureatów 14. edycji Podlaskiej Marki [zdjęcia]

24.04.2018, 09:54

We wtorek (24.04) poznaliśmy laureatów Podlaskiej Marki. Wśród 21 nominowanych do tej prestiżowej nagrody były m.in. teatry, nowe fabryki, naturalne produkty czy innowacyjne projekty. 


Zespół "Suwalszczyzna" zdobył najwięcej głosów w plebiscycie na Podlaską Markę Konsumentów

4.04.2018, 11:20

Zespół Pieśni i Tańca "Suwalszczyzna" zdobył tytuł "Podlaska Marka Konsumentów". Na suwalską grupę oddano ponad 3 tys. głosów.


Ogłoszono 21 nominowanych do Podlaskiej Marki

13.03.2018, 11:36

Teatry, nowe fabryki, naturalne produkty, innowacyjne projekty, działania na rzecz seniorów czy schroniskowych psów znalazły się wśród 21 nominowanych do nagrody Podlaska Marka. Laureatów poznamy 24 kwietnia.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


RadioRower


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok