Radio Białystok | Wiadomości | W Białymstoku powstanie Epi-Centrum Nauki

W Białymstoku powstanie Epi-Centrum Nauki

7.02.2019, 15:27, akt. 15:33

Powstające w Białymstoku centrum popularyzacji nauki będzie nosiło nazwę Epi-Centrum Nauki - poinformował w czwartek (07.02) Białostocki Park Naukowo-Technologiczny, który realizuje projekt. Nazwę wybrano w konkursie, na który nadesłano ponad 670 propozycji.

Wizualizacje centrum nauki w Białymstoku, źródło: BPN-T
Wizualizacje centrum nauki w Białymstoku, źródło: BPN-T

Białostocki Park Naukowo-Technologiczny ogłosił zwycięzców konkursu

Konkurs ogłoszono pod koniec stycznia, a swoje prace każdy mógł przesłać do 4 lutego. W czwartek (07.02) Białostocki Park Naukowo-Technologiczny ogłosił zwycięzców konkursu, w którym nagrodą były roboty edukacyjne Photon.

Jak poinformował Park w komunikacie, na konkurs nadesłano 673 propozycje, a kapituła konkurs po dwugodzinnych obradach jednogłośnie wybrała nazwę: Epi-Centrum Nauki.

Dobra nazwa powinna przede wszystkim doskonale brzmieć, szybko zapadać w pamięci odbiorcy, a także opowiadać o produkcie, usłudze lub miejscu. Krótko mówiąc, musi mieć to "coś"

- uzasadnia, cytowany w komunikacie BPN-T, jeden z członków jury Jakub Sosnowski. Dodaje, że wśród zgłoszeń, które spłynęły na konkurs, było wiele ciekawych propozycji, które postawiły jury przed trudnym wyborem.

Zwycięzcami, którzy podali podobnie brzmiące nazwy, zostały trzy osoby: Alex Jabłoński z propozycją Epicentrum, Ryszard Bluma - Kuźnia Młodego Rozumu "Epicentrum", Michał Knopik - EPI-CENTRUM - Edukacja Przyszłość Innowacje. Sześć osób wyróżniono też zaproszeniami na uroczyste otwarcie centrum.

Centrum ma służyć szeroko pojętej popularyzacji nauki wśród dzieci i dorosłych

Powstające na stadionie miejskim centrum ma służyć szeroko pojętej popularyzacji nauki wśród dzieci, młodzieży, ale też dorosłych. Podzielone będzie na dwie części: strefę "Małego Odkrywcy" przeznaczoną dla najmłodszych odbiorców w wieku 3-10 lat oraz "Wystawę Główną" dla młodzieży i dorosłych. Będzie to miejsce, w którym odwiedzający będą mogli eksperymentować oraz uczyć się przez zabawę.

W lutym mają rozpocząć się prace budowlane w części "Mali Odkrywcy" i potrwać do końca marca 2019 roku. Natomiast prace w miejscu, gdzie będzie się mieścić wystawa główna centrum nauki zaczną się 1 kwietnia br. i mają być kontynuowane do końca sierpnia br. Całe centrum ma być gotowe i oddane do użytku na początku 2020 roku.

W Podlaskiem nie ma dotychczas żadnej placówki pełniącej rolę centrum nauki. Będzie się ono mieścić w już istniejących pomieszczeniach pod trybunami stadionu miejskiego. W lipcu 2018 r. podpisano umowę z wykonawcą prac. Przeprowadzi je wybrana w przetargu firma Trias Avi z Warszawy; wartość umowy to 25,4 mln zł, 17 mln zł z tej kwoty to dotacja z UE z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego 2014-2020.

źródło: PAP | red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Suwalski Ratusz po raz kolejny ratuje finanse Parku Naukowo-Technicznego

10.01.2019, 08:39

W ubiegłym roku spółka pożyczyła od miasta 800 tys. zł. Wciąż nie ma jednak pieniędzy, aby je zwrócić.


W lutym zaczną się prace budowlane w powstającym centrum nauki w Białymstoku

5.01.2019, 19:12

Pierwszego lutego rozpoczną się prace budowlane w pomieszczeniach Stadionu Miejskiego w Białymstoku, gdzie powstanie centrum nauki, nazywane dotąd Laboratorium Młodego Mistrza i Odkrywcy - poinformował Białostocki Park Naukowo-Technologiczny, który realizuje projekt.


Białostocki Park Naukowo-Technologiczny prowadzi negocjacje ws. projektu Platformy Startowe

9.12.2018, 09:08

Nabór do programu ma rozpocząć się w styczniu, a nie ma jeszcze podpisanej umowy. Wszystko przez podatki. Białostocki Park Naukowo-Technologiczny negocjuje z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości w sprawie projektu Platformy Startowe.

ZNAJDŹ NAS

PNBC

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!


Dzień Rodziny w Hodyszewie, fot. Paweł Wądołowski
REGION
20.07.2024, 10:04, akt. 19:45

Dzień Rodziny w Hodyszewie


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok