Radio Białystok | Wiadomości | Białostocki Park Naukowo-Technologiczny prowadzi negocjacje ws. projektu Platformy Startowe

Białostocki Park Naukowo-Technologiczny prowadzi negocjacje ws. projektu Platformy Startowe

autor: Adam Janczewski

9.12.2018, 09:08, akt. 09:17

Nabór do programu ma rozpocząć się w styczniu, a nie ma jeszcze podpisanej umowy. Wszystko przez podatki. Białostocki Park Naukowo-Technologiczny negocjuje z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości w sprawie projektu Platformy Startowe.

Białostocki Park Naukowo-Technologiczny, fot. Katarzyna Cichoń
Białostocki Park Naukowo-Technologiczny, fot. Katarzyna Cichoń

Białostocki Park Naukowo-Technologiczny prowadzi negocjacje ws. projektu Platformy Startowe - relacja Adama Janczewskiego

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Park, jako jedna z sześciu instytucji z Polski Wschodniej, miał dostać pieniądze - ponad 21 mln zł - na inkubację, czyli rozwój innowacyjnych pomysłów biznesowych - m.in. na pomoc ekspercką dla młodych przedsiębiorców.

Problemem okazał się 23-procentowy podatek, którego park, jako instytucja miejska, w tej wysokości nie chce płacić. Z budżetu Białegostoku trzeba byłoby wygospodarować ok. 5 mln zł.

Dyrektor parku - Anna Daszuta-Zalewska liczy, że uda się rozwiązać tę sytuację. Rozmowy trwają. - Staramy się we współpracy z PARP, w konsulatacji z Ministerstwem Rozwoju, we wsparciu władz miasta, rozstrzygnąć tę kwestię i doprowadzić do pozytywnego finału - wyjaśnia Anna Daszuta-Zalewska.

Zastępca prezesa Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości Mikołaj Różycki zapewnia natomiast, że wszystkim zależy na tym, by podpisać umowę. I być może jest szansa na kompromis.

- Próbujemy tak przeformułować projekt, żeby bez obniżenia jakości, zmienić typ świadczonych usług, żeby w mniejszym stopniu były one obciążone podatkiem - tłumaczy Mikołaj Różycki.

Przyznaje, że chodzi o obniżenie stawki VAT z 23 do 8 proc., a to znacznie zmniejszyłoby kwotę, którą musiałoby zapłacić miasto. Jeżeli okaże się to możliwe, to od stycznia młodzi przedsiębiorcy będą mogli się ubiegać w parku o pomoc w założeniu i rozwijaniu firmy.

| red: mag

ZOBACZ TEŻ:


130 mln zł na platformy startowe dla startupów z Polski wschodniej

7.12.2018, 09:35

Dzięki temu projektowi młodzi dostaną pomoc ekspertów w przekształceniu innowacyjnych pomysłów w biznes. Najlepsi otrzymają także duże finansowe wsparcie.


Na terenie Stadionu Miejskiego w Białymstoku powstanie Centrum Popularyzacji Nauki

18.11.2018, 11:32

Jest coraz bliżej realizacji białostockiego centrum popularyzacji nauki. Trwają prace projektowe i aranżacyjne - mają być gotowe w grudniu.


Forum biznesowe w suwalskim Parku Naukowo-Technologicznym

25.10.2018, 16:47

Czy Suwalszczyzna może stać się zagłębiem nowoczesnego przemysłu metalowego? Zastanawiają się nad tym uczestnicy forum biznesowego Metal Industry Design, które w czwartek i piątek (25-26.10) odbywa się w suwalskim Parku Naukowo-Technologicznym.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


RadioRower


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok