Radio Białystok | Wiadomości | Ireneusz Mamrot: ważne, by zacząć rundę wiosenną od zwycięstwa

Ireneusz Mamrot: ważne, by zacząć rundę wiosenną od zwycięstwa

7.02.2019, 18:47, akt. 20:14

Trener Jagiellonii Białystok Ireneusz Mamrot podkreśla, że zwycięstwo na starcie nowej rundy rozgrywek jest bardzo ważne. W piątek (07.02) aktualni piłkarscy wicemistrzowie Polski, na inaugurację ekstraklasy po zimowej przerwie, zagrają w Legnicy z Miedzią.

Ireneusz Mamrot, fot. Sylwia Krassowska
Ireneusz Mamrot, fot. Sylwia Krassowska

Zrewanżować się za ubiegłoroczną porażkę

Białostoczanie zajmują obecnie czwarte miejsce w tabeli z dorobkiem 33 pkt. Do liderującej Lechii Gdańsk tracą dziewięć punktów. Miedź jest trzynasta, ma na swoim koncie 21 pkt.

W sierpniu jednak Jagiellonia niespodziewanie uległa beniaminkowi na własnym boisku 2:3. "Czeka nas trudny mecz, ale mamy swoje cele" -  powiedział Mamrot, cytowany w czwartek przez oficjalną stronę internetową klubu. Przyznał, że pierwsze spotkanie nowej rundy zawsze jest niewiadomą:

Drużyny rozpoczynają rywalizację o punkty po długiej przerwie, a o sparingach można w żartach powiedzieć, że to trochę inna dyscyplina

- dodał trener Jagi.

Przyznał jednak, że zależy mu na tym, by jego zespół powtórzył z meczów kontrolnych grę defensywną. Zwrócił uwagę, że w test-meczach z drużynami z Rosji, Czech i Ukrainy (trzy zwycięstwa, jedna porażka) Jagiellonia większość goli straciła w drugich połowach, kiedy grała przeważnie w eksperymentalnych ustawieniach:

Cała sztuka polega na tym,  aby dyspozycję ze sparingów przenieść na zmagania ligowe

- dodał szkoleniowiec Jagiellonii.

Wyprzedaż w Jagiellonii

Niespodzianką nie tylko dla przeciwnika, ale też dla białostockich kibiców, może być skład po zimowych transferach. Odeszli m.in. Przemysław Frankowski, Karol Świderski, Łukasz Burliga, Cillian Sheridan i Roman Bezjak. W to miejsce przyszło m.in. trzech graczy Wisły Kraków: Zoran Arsenic, Martin Kostal i Jesus Imaz. Ten ostatni na pewno w Legnicy nie zagra z powodu kontuzji. Uraz leczy też inny pozyskany zawodnik Andrej Kadlec.

Trener Mamrot podkreślił, że wszyscy zawodnicy zostali pozyskani w trakcie zimowego zgrupowania i mogli wziąć w nim udział.

Oczywiście szkoda kontuzji Kadleca i Imaza, ale i tak jest sporo pozytywów. Naturalnie ci nowi mają jeszcze rezerwy w zrozumieniu z drużyną, ale z każdym rozegranym meczem ta kwestia wygląda coraz lepiej

- dodał Ireneusz Mamrot.

We wszystkich sparingach zagrał chorwacki obrońca Arsenic; obok Ivana Runje będzie drugim defensorem z Chorwacji w białostockiej drużynie. Jak mówi, nie może się już doczekać ligowej inauguracji.

Czujemy się mocni i chcemy to potwierdzić w Legnicy. Czeka nas tam trudne zadanie, ale cel Jagiellonii na tę potyczkę może być tylko jeden – trzy punkty. Z  takim nastawieniem jedziemy

- dodał były piłkarz Wisły Kraków.

Początek meczu Miedź Legnica - Jagiellonia Białystok, w piątek (07.02) o godz. 18:00. Relacja ze spotkania na antenie Polskiego Radia Białystok.


źródło: PAP | red: rbon

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


Trener Miedzi Legnica: nie ma zespołów nie do pokonania

7.02.2019, 18:28

Trener piłkarzy Miedzi Legnica Dominik Nowak przed pierwszym wiosennym meczem z Jagiellonią Białystok przyznał, że na ich stadion przyjeżdża bardzo dobry zespół.Mecz Jagiellonii Białystok z Miedzią Legnica na antenie Polskiego Radia Białystok

8.02.2019, 07:02

Po zimowej przerwie piłkarska ekstraklasa wznawia rozgrywki. W piątek (8.02) piłkarze Jagiellonii Białystok grają na wyjeździe z Miedzią Legnica. Początek meczu i naszej radiowej transmisji o 18:00.


Jagiellonia zakończyła główny etap zimowych przygotowań

4.02.2019, 10:15

Piłkarze Jagiellonii zakończyli w piątek (1.02) blisko trzytygodniowe zimowe zgrupowanie w Turcji - główny etap przygotowań do rozgrywek ekstraklasy. Przez kilka dni do meczu z Miedzią w Legnicy wicemistrzowie Polski będą przygotowywać się w Białymstoku.


Arvydas Novikovas z Jagiellonii Białystok najlepszym obcokrajowcem w lidze według "Piłki Nożnej"

3.02.2019, 07:19

Tygodnik "Piłka Nożna" przyznał tradycyjne nagrody za osiągnięcia w minionym roku. Statuetka dla najlepszego obcokrajowca w ekstraklasie trafiła do Arvydasa Novikovasa z Jagiellonii Białystok.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Ojciec Chrzestny" Mario Puzo

W 9 tygodni po Podlasiu


Procesja wodna z Nowodworców do Wasilkowa, fot. Joanna Szubzda
WASILKÓW
15.08.2020, 12:43, akt. 18:06

Kajakowa procesja po rzece Supraśl

Dwudniowy Jarmark Wigierski, fot. Marta Sołtys
WARTO TAM BYĆ
15.08.2020, 08:35, akt. 16:28

Dwudniowy Jarmark Wigierskiźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok