Radio Białystok | Wiadomości | WSAP w Białymstoku kończy działalność

WSAP w Białymstoku kończy działalność

autor: Ryszard Minko

4.03.2019, 10:23, akt. 10:31

To, o czym już wspominaliśmy kilka dni temu stało się faktem. Po 23 latach kończy działalność jedna z najbardziej znanych uczelni niepublicznych w Białymstoku.

Wyższa Szkoła Administracji Publicznej w Białymstoku, fot. Ryszard Minko
Wyższa Szkoła Administracji Publicznej w Białymstoku, fot. Ryszard Minko

WSAP w Białymstoku kończy działalność - relacja Ryszarda Minko

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Wyższa Szkoła Administracji Publicznej przechodzi w stan likwidacji. Tak zdecydowała lubelska syndyk, która po biznesowej porażce właścicieli szkoły teraz gospodaruje ich majątkiem.

- Zgodnie z decyzją syndyk - uczelnia będzie funkcjonowała tylko do zakończenia roku akademickiego – mówi prorektor WSAP dr Jacek Pietraszewski. To oznacza, ze nie będzie już kolejnego naboru na studia, ale słuchacze będą mogli bez przeszkód dokończyć rok akademicki. Potem muszą sobie znaleźć miejsca w innej szkole.

Syndyk, będąca likwidatorem szkoły poinformowała władze uczelni, że studenci mogą być przejęci przez inną białostocką uczelnię prywatną. Ci jednak chcieliby dokończyć naukę w szkole, którą wybrali. - Czujemy się, jakbyśmy byli wyrzucani ze szkoły – mówią.

WSAP powstała w 1996 roku jako flagowa działalność Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej. Była to niezwykle popularna uczelnia, na której w czasach świetności studiowało po kilka tysięcy osób. Później szkoła zaczęła się borykać z coraz mniejszymi naborami, a ostatecznie przed sześciu laty przejęła ją prywatna spółka. Ta jednak znalazła się w stanie upadłości dlatego jej majątkiem oficjalnie zarządza lubelska syndyk i to ona wystąpiła o zgodę na likwidację uczelni.

Dziś na trzech kierunkach studiuje zaledwie 250 osób. Niedawno uczelnia otworzyła też liceum mundurowe, gdzie uczęszcza blisko 70 uczniów – w tym przypadku jest szansa, że szkoła przetrwa ale tylko i wyłącznie wtedy, kiedy znajdzie się nowy właściciel.

| red: mag

ZOBACZ TEŻ:


Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wyraziło zgodę na likwidację WSAP-u

26.02.2019, 15:48

Przed laty była jedną z najpopularniejszych uczelni prywatnych w Białymstoku – teraz może zakończyć działalność. Ministerstwo Nauki wyraziło zgodę na likwidację Wyższej Szkoły Administracji Publicznej w Białymstoku.


Prokuratura nie dopatrzyła się nieprawidłowości przy zarządzaniu WSAP-em

31.03.2018, 09:57

Po niemal rocznym śledztwie prokuratura nie dopatrzyła się nieprawidłowości przy zarządzaniu Wyższą Szkołą Administracji Publicznej w Białymstoku.


W WSAP w Białymstoku panuje zamieszanie - kanclerz uczelni próbował zablokować pracę szkoły

12.06.2017, 15:00

Studenci mieli dostać informację, aby nie stawiali się na obronach. Władze uczelni dowiedziały się, że zostały odwołane. Panuje zamieszanie w Wyższej Szkole Administracji Publicznej w Białymstoku. Kanclerz uczelni i jej dotychczasowy właściciel, bez wymaganych opinii senatu uczelni, próbował zablokować pracę szkoły.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Premiera musicalu „Jesus Christ Supersat”

W piątek (28.02) w białostockiej Zmianie Klimatu koncert Julii Marcell. Transmisja w Polskim Radiu Białystok od 19:10. Artystka zaprezentuje materiał z nadchodzącej płyty “Skull Echo”, którą promuje singiel “Moment i wieczność”.

KONKURS

"Miłość Ci nic nie wybaczy" Alek Rogozińskifot. Adam Dąbrowski
REGION
25.02.2020, 22:20, akt. 26.02.2020, 08:39

OSP w Przytułach ma nowy wóz strażacki

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok