Radio Białystok | Wiadomości | Siedem walk zawodowych będzie na gali pięściarskiej w Łomży

Siedem walk zawodowych będzie na gali pięściarskiej w Łomży

5.03.2019, 15:47, akt. 15:58

Siedem walk zawodowych i dwie w formule boksu olimpijskiego obejrzą sympatycy pięściarstwa na gali, która 23 marca odbędzie się w Łomży. W walce wieczoru były zawodowy mistrz świata w wadze junior ciężkiej Krzysztof "Diablo" Włodarczyk zmierzy się z Rumunem Aleksandru Jurem.

Siedem walk zawodowych będzie na gali pięściarskiej w Łomży, fot. Paweł Wądołowski
Siedem walk zawodowych będzie na gali pięściarskiej w Łomży, fot. Paweł Wądołowski

Krzysztof "Diablo" Włodarczyk będzie walczył z rumuńskim pięściarzem

Krzysztof "Diablo" Włodarczyk, to b. mistrz świata w wadze junior ciężkiej organizacji WBC oraz IBF. W 2018 roku stoczył na krajowych ringach trzy zwycięskie pojedynki. Jego przeciwnik, 33-letni rumuński pięściarz Aleksandru Jur (18-2, 7 KO) ma na koncie m.in. tytuł mistrza Unii Europejskiej.

- To dla mnie kolejny szczebel do walki o mistrzostwo świata. Jeśli się nie mylę, to w dwóch rankingach jestem dosyć wysoko, na pewno w pierwszej piętnastce. A piętnastka już mnie zobowiązuje do tego, że mogę boksować o pas mistrza świata - mówił "Diablo" we wtorek na konferencji prasowej w Łomży.

Przyznał, że bardzo daleko w przyszłość nie chce wybiegać, ale przypomniał, iż w planie jest walka o tytuł mistrza UE wagi junior ciężkiej, w której ma zmierzyć się z Bułgarem Terwelem Pulewem (12-0, 11 KO). "To jeszcze bardziej zbliża mnie do tego, żeby zaboksować (o tytuł mistrza świata). Trzeba się pokazać, trzeba wygrać, nieważne jaki to jest zawodnik" - mówił o walce na łomżyńskiej gali.

- Każdy zawodnik przyjeżdża, żeby jeszcze tego "starego" Włodarczyka zbić i podnieść się w rankingach i pokazać, że jestem jednak lepszy - mówił 37-letni pięściarz. W czasie wizyty w Łomży utykał; jak wyjaśnił, przyjmuje zastrzyki do stawu kolanowego. - Ale generalnie idzie dobrze. Szlifuję lewy prosty. Jak dojdzie celu, to żeby zrobił duże spustoszenie - zapewniał. Przyznał, że liczy na nokaut. - Może nie druga runda, ale połowa walki, żeby też ludzie nacieszyli się kunsztem boksu, a ja postaram się wszystko zrobić, żeby się podobało i żeby wygrać - mówił Włodarczyk.

W innej walce wystąpi Fiodor Czerkaszyn

W innej walce gali w Łomży wystąpi - niepokonany jak dotąd - Fiodor Czerkaszyn (11-0, 7 KO), który zmierzy się z Irlandczykiem JJ McDonagh'em (16-5, 8 KO). - Jest to twardy zawodnik, ponieważ chłopacy z Irlandii to twardzi zawodnicy. Ale też dużo gadają. Mój przeciwnik zapowiada, że mnie znokautuje, więc będzie ciekawe widowisko - mówił Czerkaszyn dziennikarzom w Łomży. Kibice zobaczą też na gali m.in. Mateusz Tryca i Przemysława Zyśka.

 Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski przypomniał, że to druga gala grupy KnockOut Promotions w tym mieście. W drugiej połowie września ub. roku swoją walkę w obronie tytułu zawodowego mistrza Europy w wadze średniej wygrał tam Kamil Szeremeta, pokonując przez nokaut Hiszpania Rubena Diaza (w najbliższą sobotę we Francji Szeremeta będzie po raz drugi bronił swego tytułu).

Chrzanowski mówił, że gala z udziałem Krzysztofa Włodarczyka cieszy się zainteresowaniem i potwierdza, iż Łomża też może być miejscem organizacji dużych wydarzeń sportowych. "Ludzie w Łomży kochają sport, chcą oglądać widowiska na najwyższym poziomie" - podkreślał prezydent miasta.

Gala ma być transmitowana przez telewizję publiczną. Przed walką wieczoru ma być też wyświetlony film promujący Łomżę.

źródło: PAP | red: mag

ZOBACZ TEŻ:


Adam Kownacki

22.02.2019, 14:00

"Pierwszych sześc miesięcy było ciężko, ale później się zakochałem w boksie" - opowiada nasz gość.


Adam Kownacki spotkał się z sympatykami w Łomży

22.02.2019, 07:27

Choć do Stanów Zjednoczonych wyjechał jako 7-latek, ponad 20 lat temu, wciąż pamięta o rodzinnych stronach.


Prezydent Łomży przyznał "Łomżyńskie Laury Sportowe 2018"

15.02.2019, 20:05

Laury przyznano w kategoriach indywidualnych oraz drużynowych.


Aneta Gojko z Sokółki zdobyła tytuł młodzieżowej mistrzyni Polski w boksie

8.11.2018, 14:34

Studentka pierwszego roku zarządzania PWSIiP w Łomży Aneta Gojko zdobyła tytuł młodzieżowej mistrzyni Polski w boksie.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


"Legion" Elżbiety Cherezińskiej
80. rocznica napaści ZSRR na Polskę, Cmentarz Wojskowy w Białymstoku, fot. Joanna Szubzda
KRAJ
17.09.2019, 07:04, akt. 18:12

80. rocznica napaści ZSRS na Polskę


Fot. Adam Dąbrowski
ŁOMŻA
16.09.2019, 08:44, akt. 17.09.2019, 14:54

W Łomży powstała nowa jednostka wojskowa
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok