Radio Białystok | Wiadomości | Jagiellonia potrzebuje wygranej - gra na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław

Jagiellonia potrzebuje wygranej - gra na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław

autor: Jerzy Kułakowski, Wojciech Szubzda

8.03.2019, 06:15, akt. 20:37

Piłkarze Jagiellonii Białystok w piątek (8.03) wieczorem grają ligowe spotkanie na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław. Mecz transmitujemy na naszej antenie.

Śląsk Wrocław - Jagiellonia Białystok, 8.03.2019, fot. Wojciech Szubzda
Śląsk Wrocław - Jagiellonia Białystok, 8.03.2019, fot. Wojciech Szubzda

Mecz ze Śląskiem w Radiu Białystok

Spotkanie Jagiellonii Białystok ze Śląskiem Wrocław rozpoczęło się w piątek o 20:30. Mecz transmitujemy ze stadionu we Wrocławiu. Komentuje Jerzy Kułakowski.
Piłkarze Jagi potrzebują zwycięstwa

Wicemistrzowie Polski stracili punkty w dwóch ostatnich meczach ligowych. Najpierw przegrali na wyjeździe z Cracovią, a później zremisowali u siebie z Górnikiem Zabrze. Jagiellonia traci 9 punktów do prowadzącej Lechii Gdańsk i jeśli chce zmniejszyć różnicę to musi zdobywać komplet punktów w każdym możliwym meczu. Najbliżsi rywale Jagi na nadmiar punktów też nie narzekają. Śląsk ma zaledwie jeden punkt przewagi nad strefą spadkową.
Mistrzostwo Polski wciąż jest możliwe, ale na razie trzeba skupić się na najbliższym zadaniu. Z takim nastawieniem piłkarze Jagiellonii Białystok pojechali na mecz ze Śląskiem Wrocław. Pomocnik Bartosz Kwiecień mówi, że zamiast patrzeć w ligową tabelę trzeba myśleć o pokonaniu rywala.


- Każdy z nas jest ambitny i mierzy jak najwyżej, ale teraz skupiamy się na kolejnym celu, którym jest Śląsk Wrocław i uważam, że to będzie najlepsze podejście: skupiać się z meczu na mecz i nie patrzeć na innych, tylko robić swoją robotę i nie widzę innej opcji, jak tylko wygrać we Wrocławiu - mówi Bartosz Kwiecień. 


W meczu we Wrocławiu w ekipie Jagiellonii nie ma Marko Poletanovicia, który musi pauzować za nadmiar żółtych kartek.
Kibice Jagiellonii Białystok liczą na rewanż we Wrocławiu. W rundzie jesiennej żółto-czerwoni przegrali u siebie ze Śląskiem Wrocław aż 0:4. Była to jedna z najbardziej dotkliwych porażek Jagiellonii w poprzedniej rundzie.

Trener Ireneusz Mamrot nie kryje, że o takim laniu trudno zapomnieć.


- Wiadomo, że takie mecze siedzą w głowach i nie można powiedzieć, że się nic nie stało, ale dzisiaj jest u nas trochę złości przede wszystkim po meczu z Górnikiem. Naszą największą motywacją jest to, że chcemy zdobyć trzy punkty. Na mecz trzeba wyjść z myślą o zwycięstwie i przede wszystkim też mądrze zagrać - podkreśla Ireneusz Mamrot.
Początek meczu Śląsk Wrocław - Jagiellonia Białystok na stadionie we Wrocławiu w piątek (8.03) o 20:30. Spotkanie komentuje Jerzy Kułakowski.

Po meczu we Wrocławiu żółto-czerwoni zostają na południu Polski. We wtorek czeka ich bowiem rywalizacja w Pucharze Polski. W walce o półfinał rozgrywek ich rywalem będzie Odra Opole.

| red: wsz, sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


Prezes Jagiellonii: nie ma tematu zmiany trenera

5.03.2019, 14:54

Nie ma tematu zmiany trenera, Ireneusz Mamrot na pełne wsparcie władz klubu - zapewnił w wydanym we wtorek (05.03) oświadczeniu prezes SSA Jagiellonia Białystok Cezary Kulesza. To jego reakcja na medialne informacje, jakoby szkoleniowiec piłkarskich wicemistrzów Polski miał stracić pracę.


Dwóch ważnych piłkarzy przedłużyło kontrakt z Jagiellonią

4.03.2019, 13:11

Są to środkowi pomocnicy wicemistrzów Polski.


Obrońca Jagiellonii w "11" 24. kolejki Ekstraklasy wg tygodnika "Piłka Nożna"

4.03.2019, 12:42

Jagiellonia zremisowała sobotni (2.03) mecz z Górnikiem Zabrze 2:2. Jeden z piłkarzy Dumy Podlasia znalazł się w jedenastce kolejki piłkarskiego tygodnika.


Remis z Górnikiem Zabrze przy Słonecznej [zdjęcia]

2.03.2019, 23:16

Piłkarze Jagiellonii Białystok zremisowali w sobotę (2.03) z Górnikiem Zabrze. Żółto-czerwoni prowadzili do 89. minuty meczu.


Ivan Runje: jeśli Lechia wygra, mistrzostwo nam uciekło

2.03.2019, 21:56

Ivan Runje, Taras Romanczuk oraz Szymon Żurkowski powiedzieli nam po meczu kilka słów.


Ireneusz Mamrot: gol dla Górnika to duża kontrowersja

2.03.2019, 21:41

Jagiellonia Białystok zremisowała z Górnikiem Zabrze 2:2. Trener Mamrot uważa jednak, że Jaga zasługiwała na coś więcej.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Ojciec Chrzestny" Mario Puzo

Pływanie na Byle Czym - Pływające co nieco

W 9 tygodni po Podlasiu


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok