Radio Białystok | Wiadomości | Innowacyjne pomysły na przeżycie Wielkiego Postu

Innowacyjne pomysły na przeżycie Wielkiego Postu

autor: Dominika Dębska

11.03.2019, 08:50, akt. 15.03.2019, 09:42

Już nie tylko Droga Krzyżowa czy Gorzkie Żale - powstaje coraz więcej innowacyjnych pomysłów na przeżycie Wielkiego Postu. Cieszą się ogromną popularnością - a to głównie za sprawą Internetu, który pozwala rozpromować pomysły i dotrzeć do wielu odbiorców.

Fotolia.com
Fotolia.com

Innowacyjne pomysły na przeżycie Wielkiego Postu - relacja Dominiki Dębskiej

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Jedną z propozycji jest wielkopostny newsletter - "List od Jezusa", którego twórczynią jest autorka facebook' owego profilu pod nazwą "Cudowna", białostoczanka Joanna Sidz. 

Ta akcja jest głównie skierowana do kobiet, każdego dnia Wielkiego Postu o 7:00 mogą one otrzymać wiadomość - z inspirującymi tekstami, fragmentem lektury duchowej i wielkopostnym zadaniem. Wystarczy skomentować post promujący akcję, a newsletter automatycznie trafi jako wiadomość na Messengerze. 

- wyjaśnia Joanna Sidz.

Są to przykłady ćwiczeń duchowych, które można wykonywać poza murami świątyni - wyjaśnia dyrektor Białostockiej Szkoły Nowej Ewangelizacji, ks. Kamil Dąbrowski. Chodzi o to, by w natłoku codziennych zajęć pojawiły się propozycje, które angażują uwagę. Celem takich ćwiczeń jest przygotowanie do dobrego przeżycia Triduum Paschalnego i Świąt Wielkanocnych.

Rekordy popularności w Internecie w ostatnim czasie bije także wspólne odmawianie różańca czy koronki online - podczas internetowej transmisji na portalu YouTube - gdzie uczestnicy w komentarzach wpisują swoje intencje. 

| red: maj, wszStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Kult" Łukasza Orbitowskiego

RadioRower
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok