Radio Białystok | Wiadomości | Niepełnosprawni kibice Jagiellonii zaczynają jeździć w zorganizowanej grupie na mecze wyjazdowe

Niepełnosprawni kibice Jagiellonii zaczynają jeździć w zorganizowanej grupie na mecze wyjazdowe

autor: Wojciech Szubzda

12.03.2019, 07:22, akt. 08:16

Chcą kibicować drużynie nie tylko w Białymstoku, ale i na wyjazdach. Niepełnosprawni kibice Jagiellonii Białystok zaczynają jeździć w zorganizowanej grupie na mecze wyjazdowe.

Kibice Jagiellonii Białystok we wrocławskim Ośrodku Kibice Razem, źródło: Stowarzyszenie Klub Kibiców Niepełnosprawnych
Kibice Jagiellonii Białystok we wrocławskim Ośrodku Kibice Razem, źródło: Stowarzyszenie Klub Kibiców Niepełnosprawnych


0:00
0:00
Niepełnosprawni kibice Jagiellonii zaczynają jeździć w zorganizowanej grupie na mecze wyjazdowe - relacja Wojciecha Szubzdy | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Pierwszy wyjazd na mecz we Wrocławiu

Pierwszym zorganizowanym wyjazdem niepełnosprawnych kibiców żółto-czerwonych był mecz ze Śląskiem Wrocław. Na Dolnym Śląsku białostoccy fani rozmawiali z miejscowymi kibicami o tym, jakie m.in. zadania trzeba spełnić, żeby założyć Klub Kibiców Niepełnosprawnych.

Wyjazdy dla niepełnosprawnych kibiców Jagiellonii Białystok chce organizować Wojciech Grabowski. To prezes Fundacji Inicjatyw na Rzecz Osób Niepełnosprawnych IMPULS. Sam jeździ na wózku już kilkanaście lat i jak przyznaje jeszcze zanim zaczął jeździć na wózku, kibicował Jagiellonii na wyjazdach. Teraz - chce również zachęcać innych kibiców do wspólnych wyjazdów.Jedna z najbardziej prężnie działających organizacji kibiców niepełnosprawnych jest we Wrocławiu.

Prezes Klubu Kibiców Niepełnosprawnych Śląska Wrocław i jednocześnie działacz Ogólnopolskiej Federacji Kibiców Niepełnosprawnych Paweł Parus mówi, że na imprezy sportowe kibice z Wrocławia jeżdżą bardzo chętnie. Przypomina, że wrocławscy fani mają na koncie ponad 200 wyjazdów na imprezy sportowe.

Fani Śląska Wrocław ustanowili również rekord w liczbie kibiców niepełnosprawnych, którzy byli na jednym meczu. Na jednym ze spotkań zebrało ich się ponad tysiąc.

W organizację pierwszego wyjazdu zaangażowani byli również fani działający w Ośrodku Kibice Razem. Jeden z tych fanów - Przemysław Tesarek mówi, że problem wyjazdów niepełnosprawnych fanów był już od dawna dyskutowany w białostockim środowisku.


- Widzieliśmy, jak inne klubu w Polsce działają i pomyśleliśmy, dlaczego w Białymstoku nie stworzyć takiego klubu - mówi Przemysław Tesarek.


Pierwszy wyjazd niepełnosprawnych kibiców sfinansował m.in. Urząd Miejski w Białymstoku. Kibice, którzy razem z innymi chcą podróżować na mecze wyjazdowe, mogą się zgłaszać do Ośrodka Kibice Razem lub Fundacji Inicjatyw na Rzecz Osób Niepełnosprawnych IMPULS.

| red: mag, wsz

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Mamrot: w Opolu możemy odwrócić złą passę

11.03.2019, 17:15

Wtorkowy mecz w ćwierćfinale Pucharu Polski z Odrą w Opolu niespodziewanie urasta do rangi kluczowego dla Jagiellonii Białystok w obecnym sezonie. "Możemy odwrócić złą passę" - powiedział szkoleniowiec piłkarskich wicemistrzów kraju Ireneusz Mamrot.


Ciężki bój w ćwierćfinale, ale jest awans Jagiellonii do półfinału Pucharu Polski

12.03.2019, 07:03

Piłkarze Jagiellonii Białystok wygrali ćwierćfinałowy mecz z Odrą Opole i awansowali do półfinału rozgrywek. We wtorkowy wieczór żółto-czerwoni pokonali Odrę Opole 2:0 (0:0).


Ciężki mecz Jagiellonii ze Śląskiem Wrocław [zdjęcia]

9.03.2019, 07:13

Piłkarze Jagiellonii Białystok stracili punkty w trzecim, kolejnym meczu ligowym.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR WOMENS VOICE

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP THE GOOD LIFE – NAJWIĘKSZE PRZEBOJE SWINGU

REKLAMA
OiFP LIFE IS A CABARET, SHOW TANECZNO-WOKALNE

REKLAMA
OiFP JESUS CHRIST SUPERSTAR


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok