Radio Białystok | Wiadomości | Budowa hali widowiskowo-sportowej w Białymstoku nie może się rozpocząć – ocenił Naczelny Sąd Administracyjny

Budowa hali widowiskowo-sportowej w Białymstoku nie może się rozpocząć – ocenił Naczelny Sąd Administracyjny

autor: Edyta Wołosik

20.03.2019, 16:41, akt. 17:01

W sprawie hali widowiskowo-sportowej w Białymstoku to wojewoda podlaski, a nie prezydent miasta miał rację. Tak uznał Naczelny Sąd Administracyjny. 

Projekt hali widowiskowo–sportowej w Białymstoku, źródło: bialystok.pl
Projekt hali widowiskowo–sportowej w Białymstoku, źródło: bialystok.pl

Budowa hali widowiskowo-sportowej w Białymstoku nie może się rozpocząć – relacja Edyty Wołosik

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Budowa nie może się rozpocząć, bo uchylono pozwolenie na budowę. Stało się to po skardze Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, który znajduje się w sąsiedztwie planowanej inwestycji.

Obiekt na 5 tysięcy miejsc z możliwością tysiąca dostawek ma powstać przy ul. Ciołkowskiego, ale wojewoda podlaski uchylił pozwolenie na budowę, a Wojewódzki Sąd Administracyjny podtrzymał jego decyzję. Prezydent Białegostoku odwołał się do Naczelnego Sądu Administracyjnego. 


NSA zakończył ten spór, podtrzymał wcześniejszą decyzję WSA i uznał, że bez ważnej decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach nie może być ważnego pozwolenia na budowę - mówi wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.


Podstawą uchylenia pozwolenia na budowę była skarga Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - sąsiada planowanej inwestycji, który wskazywał, że decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach straciła ważność, a określa m.in. wpływ hali na urządzenia pomiarowe.  

"Po decyzji NSA oczywiste jest, że nie możemy rozpocząć żadnych prac bez poprawienia dokumentów" - mówi rzecznik prezydenta Białegostoku Urszula Mirończuk i dodaje, że nie ma mowy o rezygnacji z budowy hali widowiskowo - sportowej i że rozpocznie się procedura zmierzająca do uzyskania nowej decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach.Czy w Białymstoku powstanie hala sportowa? - posłuchaj audycji na naszej antenieUrzędnicy nie chcą określać terminu, kiedy to będzie.

Wcześniej informowali, że jeśli przetarg uda się rozstrzygnąć w 2018 roku, to hala widowiskowo-sportowa będzie gotowa w roku 2021.

| red: sk

ZOBACZ TEŻ:


NSA ma zająć się sprawą pozwolenia na budowę hali sportowo-widowiskowej w Białymstoku

3.02.2019, 09:26

Białostoccy urzędnicy odwołali się do Naczelnego Sądu Administracyjnego w sprawie hali sportowo-widowiskowej.


Znów opóźni się budowa hali widowiskowo-sportowej w Białymstoku

13.11.2018, 15:50

O potrzebie budowy hali widowiskowo-sportowej w Białymstoku mówi się od lat, ale wszystko wskazuje na to, że będzie kolejne opóźnienie.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


RadioRower


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok