Radio Białystok | Wiadomości | Rolnictwo wśród priorytetów kandydata PiS do PE Krzysztofa Jurgiela

Rolnictwo wśród priorytetów kandydata PiS do PE Krzysztofa Jurgiela

21.03.2019, 16:40, akt. 17:44

Rolnictwo, wyrównywanie szans rozwojowych biedniejszych regionów - to priorytetowe tematy, którymi chciałby się zajmować w europarlamencie kandydat PiS w majowych wyborach, były minister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Jurgiel.

Konferencja PiS, fot. Edyta Wołosik
Konferencja PiS, fot. Edyta Wołosik


Krzysztof Jurgiel ma być "dwójką"


Jurgiel ma być tzw. dwójką na liście kandydatów PiS w okręgu obejmującym województwa podlaskie i warmińsko-mazurskie. Z pierwszego miejsca ma startować obecny europoseł PiS z tego okręgu Karol Karski.

Lista wszystkich kandydatów w tym okręgu ma zostać zaprezentowana w piątek (22.03) w Białymstoku - poinformował Krzysztof Jurgiel na konferencji prasowej w Białymstoku poświęconej podsumowaniu jego dotychczasowej pracy i doświadczeniom na forum międzynarodowym.

Kandydaturę Jurgiela do PE wspierali na czwartkowej konferencji podlascy posłowie PiS: Bernadeta Krynicka, Kazimierz Gwiazdowski i Jacek Bogucki oraz przedstawiciele białostockich radnych tego ugrupowania.


"Nasza drużyna jest przygotowana"


- W świetle tego, że Prawo i Sprawiedliwość umieściło mnie na liście do wyborów do europarlamentu, chcemy pokazać, że nasza drużyna jest przygotowana, że mamy kandydatów, którzy mają właśnie doświadczenie na forum Parlamentu Europejskiego, ale też w polityce międzynarodowej - powiedział dziennikarzom Jurgiel.


Dodał, że jego dotychczasowe doświadczenie i aktywność - w ocenie prezesa PiS i Komitetu Politycznego tej partii - "są potrzebne". - I dlatego znalazłem się na liście do europarlamentu, żeby te prace kontynuować - stwierdził Jurgiel.


Były minister rolnictwa i były wieloletni szef PiS w regionie wskazywał, że rolnictwo i polityka spójności są obszarami, w których chciałby dalej pracować. Podkreślił, że będzie również zabiegał o kontynuację specjalnego programu dla regionów wschodniej Polski na wyrównywanie szans rozwojowych.

- Teraz będę zabiegał wspólnie z naszym rządem o nowy program dla Polski Wschodniej, ale chciałbym, żeby był bardziej finansowo wsparty - mówił kandydat.


"To najlepsza kandydatura w tym okręgu"


- Uważam, że kandydatura pana posła Jurgiela do europarlamentu to najlepsza kandydatura w tym okręgu, pierwsza kandydatura tak naprawdę w historii eurowyborów, kiedy mamy bardzo mocną kandydaturę z naszego województwa podlaskiego - mówiła posłanka Bernadeta Krynicka.


Dodała, że posłom PiS zależy na tym, by Jurgiel jako europoseł zabiegał "o korzystne warunki funkcjonowania w UE" Polski i regionu podlaskiego.

Były wiceminister rolnictwa Jacek Bogucki przekonywał, że Krzysztof Jurgiel, jeśli będzie wybrany w majowych wyborach do PE, będzie "znakomitym przedstawicielem Polski", reprezentującym interesy regionów, które wymagają wyrównywania szans rozwojowych. Apelował do wyborców o udział w wyborach do PE, bo - co podkreślał - "od frekwencji zależy, jak silną reprezentację będziemy mieli jako województwo, jako region".

Wybory do PE odbędą się w Polsce 26 maja.


źródło: PAP | red: zmj

ZOBACZ TEŻ:


"Wiosna" Biedronia rozpoczęła zbieranie podpisów pod listami do Parlamentu Europejskiego

20.03.2019, 16:03

Zbiórka podpisów, zachęcanie do udziału w głosowaniu i promowanie kandydatów. Takie plany na najbliższe tygodnie mają podlascy działacze "Wiosny" Roberta Biedronia.


Były piłkarz Jagiellonii Białystok Tomasz Frankowski kandydatem KE w wyborach do Parlamentu Europejskiego

15.03.2019, 18:06

Radosław Sikorski, Ewa Kopacz, Jerzy Buzek, Janusz Lewandowski, Tomasz Frankowski, Janina Ochojska, Róża Thun, a także Władysław Kozakiewicz, Andrzej Halicki, Joanna Mucha - są wśród kandydatów na listy Koalicji Europejskiej w wyborach do Parlamentu Europejskiego zarekomendowanych w piątek (15.03) przez zarząd PO.


Białostocki sąd bada sprawę korupcji wyborczej - miało do niej dojść w gminie Boćki

15.03.2019, 14:31

Sprawę korupcji wyborczej, do której miało dojść w gminie Boćki bada sąd w Białymstoku. Kandydat na wójta i dwie inne osoby w pierwszej instancji usłyszały wyroki skazujące. Sąd wymierzył im kary więzienia w zawieszeniu.


Strajk nauczycieli, NATO, europrogram PiS

11.03.2019, 12:54

W programie o nauczycielach. Teraz prowadzone są w szkołach referenda w sprawie strajku. Może on grozić komplikacjami w przeprowadzaniu egzaminów, włącznie z maturami.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


Hero Run


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok