Radio Białystok | Wiadomości | Pracownicy schroniska dla zwierząt uratowali skrajnie wychudzonego psa

Pracownicy schroniska dla zwierząt uratowali skrajnie wychudzonego psa

autor: Ryszard Minko

22.03.2019, 13:54, akt. 23.03.2019, 07:08

Białostocka policja i pracownicy schroniska dla zwierząt odebrali właścicielowi psa. Około 9-letnie zwierzę w typie owczarka przetrzymywane było na jednej z posesji przy ulicy Szkolnej w Białymstoku.

fot. Monika Kalicka
fot. Monika Kalicka

Mężczyźnie grozi do 3 lat więzienia

Zwierzak był bardzo zaniedbany, był cały w odchodach, uwiązany bez dostępu do wody i jedzenia i był tak chudy, że bez trudu można było mu policzyć żebra – mówi rzecznik podlaskiej policji Tomasz Krupa.

"Nero", bo tak wabi się pies trafił do białostockiego schroniska dla zwierząt. Badanie u weterynarza potwierdziło, że był on bardzo wychudzony i zaniedbany. Miał też nieleczone złamanie łapy.

Okazało się też, że przed kilku laty był on adoptowany z sejneńskiego schroniska dla zwierząt, a sygnały o nieprawidłowej opiece trafiały do białostockiego oddziału Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami już od kilku lat, ale nie potwierdzały ich dotychczasowe interwencje policji.

Tym razem pies był w tak złym stanie, że został odebrany właścicielowi, który wkrótce może usłyszeć zarzut znęcania się nad zwierzęciem. Grożą za to nawet 3 lata więzienia.

Sprawa dotyczy byłego kandydata na prezydenta Białegostoku - bohatera wielu internetowych nagrań. Mężczyzna trafił już do aresztu.| red: rbon

ZOBACZ TEŻ:


Białostocka prokuratura bada sprawę mężczyzny, który ciągnął psa za samochodem

24.10.2018, 14:17

Białostocka prokuratura nie daje pełnej wiary wyjaśnieniom kierowcy, że zabił własnego psa nieświadomie ciągnąc go za samochodem.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


RadioRower


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok