Radio Białystok | Wiadomości | Współzałożyciel Teatru TrzyRzecze Rafał Gaweł poszukiwany listem gończym

Współzałożyciel Teatru TrzyRzecze Rafał Gaweł poszukiwany listem gończym

autor: Ryszard Minko

18.04.2019, 11:14, akt. 11:48

Białostocka prokuratura chciała postawić Rafałowi Gawłowi kolejne zarzuty w sprawie o liczne oszustwa, jednak przestał stawiać się na wezwania śledczych. W internecie napisał, że wyjechał do Norwegii i stara się o azyl polityczny.

Fotolia.com
Fotolia.com

Prokuratorskie śledztwo w sprawie działalności współzałożyciela Teatru Trzy Rzecze trwa dokładnie trzy lata i trzy dni. Prokuratura zarzuca mu miedzy innymi oszustwa, podrabianie dokumentów i poświadczenie nieprawdy z czego część nieprawidłowości dotyczy działalności znanego przed laty w Białymstoku teatru.

Teraz śledczy chcieli postawić podejrzanemu kolejne zarzuty, jednak ten przestał kontaktować się z prokuraturą - stąd wydanie krajowego listu gończego - informuje rzecznik Prokuratury Okręgowej w Białymstoku Łukasz Janyst.


Rafał Gaweł wyjechał do Norwegii i stara się o azyl polityczny


Niewykluczone, że w tej sprawie będzie to za mało, bowiem sam poszukiwany na swoim internetowym profilu opublikował oświadczenie, w którym pisze, że nie ukrywa się przed wymiarem sprawiedliwości, ale wraz z rodziną wyjechał do Norwegii, gdzie stara się o azyl polityczny z powodu grożącego mu w Polsce niebezpieczeństwa.

Obawia się miedzy innymi działań prokuratury, która w jego ocenie kieruje się zemstą za ujawnienie jej błędów. Chodzi o głośną sprawę umorzenia postępowanie dotyczącego malowania swastyk, które jedne z prokuratorów uznał za azjatycki symbol szczęścia.Niezależnie od prowadzonego postępowania prokuratury, poszukiwany kilka miesięcy temu usłyszał prawomocny wyrok sądu, który skazał go na 2 lata więzienia za podobne przestępstwa.

| red: wsz

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


2 lata więzienia dla współzałożyciela Teatru TrzyRzecze

4.01.2019, 07:13

Do dwóch lat więzienia obniżył w piątek (4.01) Sąd Apelacyjny w Białymstoku karę dla współzałożyciela Teatru TrzyRzecze Rafała Gawła, wraz z innymi osobami oskarżonego m.in. o oszustwa związane z prowadzoną działalnością gospodarczą. Wyrok jest prawomocny.


Koniec procesu apelacyjnego m.in. współzałożyciela Teatru TrzyRzecze

21.12.2018, 18:09

Przed Sądem Apelacyjnym w Białymstoku zakończył się w piątek proces odwoławczy współzałożyciela Teatru TrzyRzecze Rafała Gawła i innych osób oskarżonych o oszustwa. Wyrok ma być ogłoszony na początku stycznia..
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Szpiedzy, wielka historia i miłość


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok