Radio Białystok | Wiadomości | Ul. Kolejowa w Łomży będzie wyremontowana

Ul. Kolejowa w Łomży będzie wyremontowana

autor: Paweł Wądołowski

19.04.2019, 13:15, akt. 13:46

Ułatwiony będzie przejazd między ulicami Sikorskiego i Piłsudskiego w Łomży.

Ul. Kolejowa w Łomży będzie wyremontowana, fot. Paweł Wądołowski
Ul. Kolejowa w Łomży będzie wyremontowana, fot. Paweł Wądołowski

Teraz ulicą Kolejową ciężko jest przejechać, zwłaszcza po opadach deszczu. Po zakończeniu prac ma się to zmienić. W miejscu, gdzie teraz jest zniszczona i bardzo nierówna droga szutrowa, powstanie asfaltowa ulica. 

- Inwestycja polega na budowie nowej drogi o długości około 800 metrów od ulicy Sikorskiego do ulicy Towarowej. W ten sposób połączy ona ulicę Sikorskiego z ulicą Piłsudskiego, co powinno odciążyć ruch na Alei Legionów i ulicy Spokojnej. Poprawi się również dostęp do teren ów inwestycyjnych powstałych po scaleniu ulicy Żabiej - mówi Łukasz Czech z Urzędu Miasta w Łomży.

Teraz ulicą Kolejową bardzo ciężko jest przejechać, zwłaszcza po opadach deszczu. Po zakończeniu prac ma się to zmienić.

- W ramach prowadzonych prac powstanie jezdnia o szerokości 7 metrów, chodniki, ciągi pieszo rowerowe, zatoka autobusowa i zjazdy na posesję. Wybudowane będą także: kanalizacja deszczowa, sieci elektroenergetyczne, kanał technologiczny i oświetlenie uliczne. Dodatkowo na skrzyżowaniu z łącznikiem do ulicy Spokojnej powstanie rondo oraz jezdnia o długości prawie 123 metrów - dodaje Łukasz Czech.

Inwestycja będzie kosztowała blisko siedem milionów złotych. Trzy miliony to dofinansowanie z rządowego programu rozwoju dróg lokalnych. Nowa ulica ma być gotowa jeszcze w tym roku.

| red: maj, mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


Suwalskie starostwo planuje remonty pięciu dróg

17.04.2019, 11:22

Suwalskie starostwo liczy nawet na kilka milionów złotych z pierwszego rozdania środków Funduszu Dróg Samorządowych. Przebudowane mają być trasy w trzech gminach.


138 mln zł na remont torów i przejścia granicznego w Siemianówce

11.04.2019, 14:49

138 mln zł ma kosztować modernizacja torów i prace na polsko-białoruskim przejściu kolejowym w Siemianówce. W czwartek (11.04) w urzędzie marszałkowskim w Białymstoku podpisano umowy z wykonawcą inwestycji, które mają ułatwić przewóz towarów na Wschód.


Czy będzie remont ulicy Wojska Polskiego? Powiat augustowski daje ostatnią szansę

10.04.2019, 08:59

Rozmowy ostatniej szansy z władzami miasta, a przy braku kompromisu, rezygnacja z przebudowa ulicy Wojska Polskiego. To wczorajsze (09.04) ustalenia zarządu powiatu augustowskiego.


Ścieżka rowerowa w gminie Juchnowiec Kościelny droższa niż zakładano

2.04.2019, 14:04

Ponad czterokrotnie więcej niż zakładano kosztuje budowa ścieżki rowerowej w gminie Juchnowiec Kościelny. Władze powiatu białostockiego, które współfinansują remont, nie mogą jednak zrezygnować z tej inwestycji.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Prokurator Alicja Horn" Tadeusz Dołęga-Mostowiczstock.adobe.com
WYBORY
4.06.2020, 00:01, akt. 10:42

Wybory prezydenckie 28 czerwca

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok