Radio Białystok | Wiadomości | Gawkowski: Wiosna przygotuje raport nt. retencji i melioracji w Polsce

Gawkowski: Wiosna przygotuje raport nt. retencji i melioracji w Polsce

8.05.2019, 14:18, akt. 14:30

W związku z suszą w Polsce, w oparciu o informacje zebrane przez działaczy partii w poszczególnych powiatach, Wiosna przygotuje raport na temat retencji i melioracji w kraju - zapowiedział w środę (8.05) w Białymstoku sekretarz generalny ugrupowania Krzysztof Gawkowski.

Lider partii Wiosna odwiedził Białystok, fot. Grzegorz Pilat
Lider partii Wiosna odwiedził Białystok, fot. Grzegorz Pilat

Gawkowski poinformował na konferencji prasowej, że od województwa podlaskiego Wiosna zaczyna kolejny etap prezentacji programu wyborczego związanego z rolnictwem i wsią, czyli tzw. Agro Wiosny.

Mówimy "sprawdzam" wszystkim politykom, którzy mówią, że stoją po stronie rolnictwa. Ogłaszając program Agro Wiosny mówiliśmy jasno, że jednym z kluczowych elementów jest przeciwdziałanie suszy, coś co przez wiele lat było w Polsce zaniedbywane i programy melioracji i retencji nie były w żaden sposób realizowane strategicznie

- mówił Gawkowski w Białymstoku.

Dodał, że susza w Polsce dotyka przede wszystkim mniejsze gospodarstwa rolne; zarzucał resortowi rolnictwa, że nie ma programu, "który, by strategicznie przeciwdziałał sytuacjom, które z roku na rok się nasilają".

Poinformował, że od sześciu pierwszych powiatów województwa podlaskiego Wiosna rozpoczyna akcję sprawdzania stanu infrastruktury melioracyjnej w Polsce.

Żeby za kilka tygodni opublikować raport z przeglądu infrastruktury melioracyjnej w całej Polsce. Żebyśmy pokazali rządzącym, jak dzisiaj wygląda sytuacja, jak wiele mamy dzisiaj spraw nierozwiązanych i jak dzisiaj na tym polscy rolnicy tracą

- mówił sekretarz generalny partii Wiosna.

Gawkowski ogłosił też, że jeśli ugrupowanie będzie miało po wyborach do Parlamentu Europejskiego oraz krajowego "wpływ na polską rzeczywistość", to w ramach - jak to określił - "deglomeracji", w Białymstoku zostanie ulokowana centrala Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

By to na Podlasiu, w miejscu szczególnym dla polskiego rolnictwa, były podejmowane najważniejsze decyzje. Nie płynęły one z Warszawy, tylko właśnie stąd, gdzie w powiatach województwa podlaskiego, ale też lubelskiego i warmińsko-mazurskiego jest najwięcej obszarów rolniczych, tych które budują takie przeświadczenie o sile polskiego rolnictwa

- powiedział Gawkowski.


źródło: PAP | red: rbon

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Kandydaci "Wiosny" zachęcali w Łomży do udziału w eurowyborach

5.05.2019, 15:22

Produkcja rolna, a przede wszystkim mleczarstwo to największa wartość tego regionu, o którą trzeba zadbać - mówiła w Łomży Monika Falej - kandydatka "Wiosny" do Parlamentu Europejskiego.


Kandydaci Wiosny i Konfederacji przedstawiali w Białymstoku swoje pomysły wyborcze

3.05.2019, 16:53

Program dotyczący praw kobiet prezentowała w piątek (3.05) w Białymstoku liderka okręgowej listy Wiosny do PE Monika Falej. Pierwszy na liście Konfederacji Robert Winnicki porównał pomysły wpisania do Konstytucji relacji Polski z UE do czasów PRL.


Konferencja Roberta Biedronia w Białymstoku

17.04.2019, 19:23

Plan ochrony Puszczy Białowieskiej i zmiany w Lasach Państwowych przedstawił w Białymstoku lider ugrupowania Wiosna Robert Biedroń.


Kandydat Wiosny do PE: polscy rolnicy są w stanie zaspokoić zapotrzebowanie na zieloną energię

5.04.2019, 13:37

Rolnictwo jest przygotowane do zaspokojenia zapotrzebowania na tzw. zieloną energię w Polsce - ocenił Sławomir Gromadzki, "dwójka" Wiosny na liście wyborczej do PE w okręgu obejmującym województwa: warmińsko-mazurskie i podlaskie.


Eurowybory 2019: Monika Falej będzie "jedynką" partii Wiosna w naszym okręgu

23.03.2019, 18:17

Partia Wiosna zaprezentowała "jedynki" w wyborach do europarlamentu. W okręgu nr 3 obejmującym województwa podlaskie i warmińsko-mazurskie listę otworzy prawniczka z Olsztyna - Monika Falej.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR - BELFER

REKLAMA
OiFP IX SYMFONIA BEETHOVENA

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok