Radio Białystok | Wiadomości | Nowe hale handlowe powstaną przy ul. Kawaleryjskiej i przy ul. gen. Andersa w Białymstoku

Nowe hale handlowe powstaną przy ul. Kawaleryjskiej i przy ul. gen. Andersa w Białymstoku

autor: Wojciech Szubzda

9.05.2019, 15:35, akt. 15:49

Powstaną nowe hale, a w nich lepsze warunki do kupowania. W dwóch różnych miejscach Białegostoku planowane są inwestycje przy rozbudowie targowisk czy giełdy.

Mariusz Prusaczyk, Fotolia.com
Mariusz Prusaczyk, Fotolia.com

Nowe hale handlowe powstaną przy ul. Kawaleryjskiej i przy ul. gen. Andersa w Białymstoku - relacja Wojciecha Szubzdy

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Nowe hale powstaną przy ul. Kawaleryjskiej i przy ul. gen. Andersa. Bardziej zaawansowane są prace w tym drugim miejscu. Wielu klientów kupuje tu - bo ceni sobie sprzedaż produktów bezpośrednio od producentów.

Na giełdzie przy ul. gen. Andersa będzie jeszcze więcej miejsca do handlu. Właśnie trwa budowa nowej hali - mówi prezes Podlaskiego Centrum Rolno-Towarowego Mieczysław Pugawko.

Już nie mieliśmy żadnych wolnych lokali do wynajęcia, a ciągle zgłaszali się nowi potencjalni najemcy, którzy chcieliby prowadzić na naszym terenie swoją działalność gospodarczą i sprzedawać swoje produkty 

- tłumaczy Mieczysław Pugawko.

Część klientów narzeka jednak, że bardzo często jest problem z zaparkowaniem na terenie giełdy. Prezes Mieczysław Pugawko mówi, że przy nowej hali powstanie blisko 100 nowych miejsc do parkowania.

Do inwestycji polegającej na budowie dwóch nowych hal przygotowuje się również miejska spółka Lech prowadząca miejskie targowisko przy ul. Kawaleryjskiej. Mimo, że otwarcie planowane jest w ostatnim kwartale 2020 roku, a prace budowlane jeszcze się nie rozpoczęły, to zarezerwowanych jest już ok. 75 proc. miejsc.

Rzecznik spółki Lech - Zbigniew Gołębiewski mówi, że w nowych miejscach będzie trochę inny profil sprzedaży niż na dotychczasowych straganach.

Chcemy zmieniać profil naszego targowiska, otworzyć się bardziej na mieszkańców Białegostoku, a oni już przyzwyczaili się do nieco lepszych standardów robienia zakupów w galeriach handlowych, stąd też pomysł, który zaczynamy realizować, czyli budowa nowych hal

 - tłumaczy Zbigniew Gołębiewski.

Nowością ma też być większa oferta z branży rolno-spożywczej. Władze Lecha uważają, że w tej części miasta brakuje bazaru ze świeżymi warzywami i owocami, stąd pomysł, żeby część kupców handlowała tymi produktami.

Konkurencji ze strony targowiska przy Kawaleryjskiej nie obawia się jednak prezes giełdy z ul. Andersa Mieczysław Pugawko.

Ekonomista Zbigniew Sulewski z Centrum im. Adam Smitha uważa, że na obu inwestycjach skorzystają klienci.

Klientów to tylko ucieszy, myślę, że będą mieli jeszcze większy wybór, będą w lepszych warunkach mogli robić zakupy 

- mówi Zbigniew Sulewski.

W nowej hali przy ul. gen. Andersa zakupy mamy zrobić jeszcze w grudniu tego roku, a na Kawaleryjskiej w ostatnim kwartale przyszłego roku.


| red: maj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


W Wasilkowie nie będzie targowiska miejskiego

21.01.2019, 11:59

Nie będzie, przynajmniej na razie, targowiska miejskiego w Wasilkowie. Inwestycję wykreślono z budżetu na ten rok.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Kino "Świerkowa 1"!


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok