Radio Białystok | Wiadomości | Do adopcji psów ze schroniska zachęcano w białostockich kawiarniach

Do adopcji psów ze schroniska zachęcano w białostockich kawiarniach

26.05.2019, 19:39, akt. 19:46

Białostockie kawiarnie i restauracje odwiedziły w niedzielę wraz z wolontariuszami psy z miejscowego schroniska, które szukają domów. To kolejny sposób wolontariuszy, by zachęcić ludzi do adopcji bezdomnych psów.

Fot. Joanna Sikora
Fot. Joanna Sikora

Akcja "Herbatka na czterech łapkach"

Akcja "Herbatka na czterech łapkach" zorganizowana została już po raz czwarty przez wolontariuszy ze Schroniska dla Zwierząt w Białymstoku.

"Herbatka" to okazja, by poznać psy w kameralnej atmosferze, w centrum miasta - powiedziała koordynatorka akcji, wolontariuszka Magda Szczuka. Jak dodała, to też możliwość rozmowy z wolontariuszem, zadania pytań.

W jej ocenie, akcja spodobała się ludziom, którzy chętnie odwiedzają psy w kawiarniach. Szczuka mówiła, że niektórym łatwiej jest zajrzeć do lokalu niż wybrać się do schroniska, gdzie widzi się mnóstwo psów za kratami. "Osoby, które przychodzą na akcję, często dziwią się, że mamy w schronisku takie ładne, czyste i grzeczne psy" - dodała. Zwróciła też uwagę, że akcją chcą pokazać, że stereotyp schroniskowego psa brudnego i groźnego jest nieprawdziwy.

W każdej akcji bierze udział kilkadziesiąt psów

W każdej akcji bierze udział kilkadziesiąt psów szukających domów. Szczuka powiedziała, że kiedy przygotowuje się do akcji i ogląda zdjęcia z poprzedniej, to wielu czworonożnych uczestników "Herbatki" już jest w swoich domach. Jej zdaniem ta akcja, a także inne organizowane przez wolontariuszy sprawiają, że ludzie, szukając psa, coraz chętniej odwiedzają schronisko i decydują się na adopcję psa.

W tej edycji psy można było spotkać w dziesięciu lokalach. W jednym z nich, Kawiarni Zachodnia, można było spotkać 10-letniego Odyseusza, niewielkiego czarnego psa, który w schronisku jest od pięciu lat. Jak powiedziała jego wolontariuszka Justyna, Odys jest w kawiarni po raz pierwszy i jest - jak mówiła - "zachwycona jego zachowaniem". W kawiarni trochę siedział, trochę chodził, ale był bardzo spokojny; okazało się, że dobrze znosi jazdę samochodem. Justyna powiedziała, że byłby wspaniałym kompanem dla spokojnej osoby.

Podczas poprzedniej, jesienniej edycji akcji, Justyna wybrała się do kawiarni z 14-letnią Aleksią, która niemal całe życie spędziła w schronisku. Justyna mówiła, że wydawało się, iż schronisko będzie jedynym domem dla suczki, ale - jak dodała z uśmiechem - kilka miesięcy temu zdarzył się cud i Aleksia została adoptowana. "Dziś przeżywa drugą młodość z ludźmi, którzy nie bali się adopcji starszego psa" - mówiła Justyna.

W Schronisku dla Zwierząt w Białymstoku przebywa ok. 200 psów. Wolontariat, który działa w schronisku, organizuje różne akcje by promować adopcję psów, to np. spacery i biegi z psami. Wolontariusze uczestniczą też w miejskich imprezach. W każdą ostatnią środę miesiąca w centrum Białegostoku organizowany jest tzw. PSIOpunkt, czyli punkt, w którym można porozmawiać z wolontariuszami, zadać pytania dotyczące adopcji czy poradzić się w wyborze psa. Najbliższy punkt, w środę, 29 maja.

źródło: PAP | red: mag

ZOBACZ TEŻ:


Biegi z psami - tak białostockie schronisko zachęca do adopcji zwierząt [zdjęcia]

18.11.2018, 13:16

To nie tylko zabawa i aktywne spędzanie czasu, ale też zachęta do adopcji zwierzaka. Schronisko dla Zwierząt w Białymstoku po raz kolejny zorganizowało akcję PSIEbiegi.


Parada adopciaków - akcja zachęcająca do adopcji psów ze schroniska

6.10.2018, 09:16

Kilkadziesiąt psów adoptowanych z miejscowego schroniska i nie tylko, przemaszerowało wraz ze swoimi opiekunami w "Paradzie adopciaków" zorganizowanej w sobotę w Białymstoku. Według jej organizatorów, akcja ma m.in. zachęcać do adopcji kolejnych bezdomnym psów.


"Herbatka na czterech łapkach" ma zachęcać do adopcji bezdomnych psów

26.05.2018, 12:34

Psy i wolontariuszy ze Schroniska dla Zwierząt w Białymstoku można spotkać w weekend w kilkunastu lokalach gastronomicznych.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


"Pokój z widokiem. Lato 1939" Marcina Wilka


Wyższa Szkoła Administracji Publicznej w Białymstoku, 13.06.2013, foto Ryszard Minko
BIAŁYSTOK
22.08.2019, 08:20, akt. 08:32

Co dalej z mundurowym liceum WSAP?Bitwa Białostocka z 1920 r. - rekonstrukcja, fot. Joanna Szubzda
BIAŁYSTOK
22.08.2019, 07:23, akt. 07:28

Mija 99 lat od Bitwy o Białystok

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok