Radio Białystok | Wiadomości | Podróżowanie z Supraśla do Białegostoku odbywa się w skandalicznych warunkach - wkrótce ma się to zmienić

Podróżowanie z Supraśla do Białegostoku odbywa się w skandalicznych warunkach - wkrótce ma się to zmienić

autor: Grzegorz Pilat

18.06.2019, 07:41, akt. 10:13

Będzie przetarg na zorganizowanie przewozów pasażerskich z Supraśla do Białegostoku. Taka decyzja zapadła podczas konsultacji społecznych władz miasta z mieszkańcami.

Konsultacje społeczne w Supraślu, fot. Grzegorz Pilat
Konsultacje społeczne w Supraślu, fot. Grzegorz Pilat

Będzie przetarg na utworzenie sieci połączeń autobusowych z Supraśla do Białegostoku - relacja Grzegorza Pilata

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Mieszkańcy zgodzili się na propozycje burmistrza, bo jak mówią, teraz podróżowanie z Supraśla do Białegostoku odbywa się w skandalicznych warunkach.

- Autobusy prywatnych przewoźników spóźniają się, czasami w ogóle nie przyjeżdżają. Często jedzie nimi zbyt wiele osób, a w żadnym nie otwiera się okno. Warunki są dramatyczne - opisują mieszkańcy Supraśla.

Dlatego burmistrz Radosław Dobrowolski przedstawił mieszkańcom trzy możliwości rozwiązania problemu.

Dwie opcje zaproponowało miasto Białystok. Jedna to nasz pomysł. Białystok zaproponował autobus "wahadłowy" między Supraślem, a końcowym przystankiem autobusów linii nr 3 i 9. Drugi pomysł, to wydłużenie i połączenie linii 13 i 108, które mogłyby dojeżdżać do Supraśla. Nasz pomysł, to przetarg na firmę, która zapewniłaby komunikację między Białymstokiem a Supraślem z uwzględnieniem zniżek które planujemy wprowadzić dla naszych mieszkańców. Z 50% promocji będą mogły skorzystać m.in. osoby pracujące w Białymstoku, studenci i uczniowie. My dajemy przewoźnikowi pewną liczbę mieszkańców do przewiezienia, a więc i pewne pieniądze. Za to będziemy chcieli, by tabor spełniał nasze oczekiwania - niskopodłogowe, klimatyzowane autobusy, które będą jeździły przede wszystkim częściej i będą punktualne

- wyjaśnia Radosław Dobrowolski.

Mieszkańcy zgodzili się na trzeci wariant, bo jak mówią gmina powinna stawiać swoje warunki i dbać o interes mieszkańców. Na razie nie wiadomo jednak kiedy taki przetarg zostanie ogłoszony. Władze uzdrowiska zadeklarowały wstępnie, że nowy system mógłby działać od września.

Jak dodaje burmistrz Radosław Dobrowolski, odtworzenie linii 111 na koszt gminy Supraśl władze Białegostoku wyceniły na ponad 2,5 mln złotych. Całość miało pokryć uzdrowisko.

| red: mag

ZOBACZ TEŻ:


Tłok i brak gwarancji miejsca – mieszkańcy Supraśla narzekają na dojazd do Białegostoku

5.03.2019, 08:21

Codziennie zastanawiają się, czy wsiądą do autobusu i zdążą do szkoły czy pracy. Mieszkańcy Supraśla mają problemy z dojazdem komunikacją zbiorową na 8:00 do Białegostoku.


Dodatkowe punkty BKM – można kupić bilet i przedłużyć zniżkę

27.09.2018, 11:29

Trzy dodatkowe punkty Białostockiej Komunikacji Miejskiej czynne są od czwartku (27.09) w Białymstoku. 


Od 1 września uczniowie mieszkający w Białymstoku nie będą płacić za bilety BKM

30.08.2018, 08:27

Niepotrzebny bilet, wystarczy ważna legitymacja szkolna - od 1 września mieszkający w Białymstoku uczniowie podstawówek i gimnazjów mogą za darmo jeździć autobusami komunikacji miejskiej.


Przez Internet będzie można szybciej kupić bilety białostockiej komunikacji miejskiej

20.05.2018, 14:10

Ma to ułatwić zakup biletów przez Internet. Pasażerowie białostockiej komunikacji miejskiej będą mogli korzystać z nowej funkcji wprowadzonej w systemie BKM. Chodzi o przyspieszenie możliwości zakupu biletów przez Internet.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Kult" Łukasza Orbitowskiego

RadioRower


Fot. Monika Kalicka
REGION
14.10.2019, 12:53, akt. 15:03

Jak głosowano w podlaskich powiatach?
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok