Radio Białystok | Wiadomości | Ponad 16 osób na jedno miejsce - tak jest na kryminologii - jednym z najpopularniejszych kierunków studiów w Białymstoku

Ponad 16 osób na jedno miejsce - tak jest na kryminologii - jednym z najpopularniejszych kierunków studiów w Białymstoku

autor: Renata Reda

9.07.2019, 13:21, akt. 13:31

Ponad 6 tysięcy osób chce studiować na Uniwersytecie w Białymstoku. 4,5 tysiąca kandydatów na studia ma Politechnika Białostocka. Rekrutacja trwa jeszcze na Uniwersytecie Medycznym.

Fot. PRB
Fot. PRB

Uniwersytet Medyczny w Białymstoku

Na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku o północy kończy się rejestracja na 3 kierunki: lekarski, lekarsko-dentystyczny i farmację. Lista przyjętych na nie osób będzie znana 12 lipca. Do 15 lipca natomiast absolwenci szkół średnich mogą rejestrować się na pozostałych 12 kierunkach medycznych.

Na dwóch innych publicznych uczelniach wyższych w Białymstoku rekrutacja na studia stacjonarne w zasadzie już się zakończyła.

Politechnika Białostocka

Egzaminy jeszcze trwają na Wydziale Architektury na Politechnice Białostockiej. Zakończą się jutro.

Na tej uczelni najpopularniejszym kierunkiem jest informatyka, którą chce studiować 620 osób. Na logistykę zgłosiło się prawie 450 osób, a na budownictwo prawie 400.

Na kierunku zarządzanie - na jedno miejsce przypada 5 kandydatów. Na informatyce i ekonometrii na jedno miejsce jest prawie 4 chętnych, podobnie na logistyce.

Politechnika Białostocka w ramach rekrutacji na studia stacjonarne pierwszego stopnia na 30 kierunkach przygotowała 2020 miejsc, a na drugiego stopnia - 105.

Na tej uczelni pojawiły się nowe kierunki: gospodarowanie zasobami i odpadami (studia stacjonarne pierwszego stopnia) i inżynieria meblarstwa (studia stacjonarne pierwszego stopnia). Dodatkowo leśnictwo na studiach inżynierskich i magisterskich, będzie można od października studiować na kampusie Politechniki Białostockiej przy ul. Wiejskiej, a nie jak do tej pory w Hajnówce, ale osoby studiujące w Białymstoku nadal będą też uczestniczyć w zajęciach w Hajnówce.

Pierwsza lista zakwalifikowanych osób będzie znana 12 lipca. Ostateczną listę przyjętych na studia poznamy pod koniec lipca. Rekrutacja na studia niestacjonarne rozpocznie się 20 sierpnia.

Uniwersytet w Białymstoku

Na Uniwersytecie w Białymstoku na studiach stacjonarnych pierwszego stopnia i jednolitych magisterskich jest 30 kierunków, a na nich ponad 1900 miejsc.

Najwięcej osób, ponad 600, zarejestrowało się na ekonomię, na prawo - prawie 500, a na filologię angielską - ponad 400.

Pod względem liczby kandydatów na miejsce prym wiedzie kryminologia - o każde z 20 miejsc stara się ponad 16 chętnych. Duża konkurencja jest też na administracji – blisko 11 kandydatów na miejsce, a także na kierunku bezpieczeństwo i prawo – prawie 10 osób na miejsce.

Wyniki postępowania rekrutacyjnego kandydaci poznają 16 lipca.

Nadal mogą rejestrować się kandydaci na stacjonarne studia II stopnia - w zależności od wydziału rejestracja potrwa do 21 lub 28 lipca. Nabór na studia niestacjonarne będzie do 12 września.

Łącznie na studia stacjonarne I, II stopnia oraz jednolite magisterskie w nowym roku akademickim Uniwersytet w Białymstoku  planuje przyjąć ponad 2 800 osób. Na studiach niestacjonarnych przewidzianych jest łącznie 560 miejsc.

| red: maj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Blisko stu absolwentów Polskiej Szkoły Społecznej w Grodnie zdaje egzaminy na studia w Białymstoku

9.07.2019, 10:15

Są Polakami, znają język i chcą studiować w Polsce. Absolwenci Polskiej Szkoły Społecznej w Grodnie im. Jana Pawła II zdają w Białymstoku egzaminy na studia.


Rozpoczęły się egzaminy wstępne na Wydziale Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku

5.07.2019, 14:17

To rekordowa od lat liczba kandydatów na studia lalkarskie. Dwieście pięćdziesiąt osób walczy o 15 miejsc na kierunku aktorskim. Na Wydziale Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku rozpoczęły się egzaminy wstępne.


Poznaliśmy wyniki tegorocznych matur

5.07.2019, 08:26

Absolwenci szkół ponadgimnazjalnych odebrali w czwartek świadectwa dojrzałości.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr Historia Jakuba – spektakl

REKLAMA
OiFP BRZYDKI KACZOREK

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

REKLAMA
STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO OIFP

REKLAMA
CARMINA BURANA KONCERT ORATORYJNY OIFP

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok