Radio Białystok | Wiadomości | Jarosław Gowin: takie Marsze Równości nie mają w sobie niczego wartościowego

Jarosław Gowin: takie Marsze Równości nie mają w sobie niczego wartościowego

autor: Renata Reda

16.07.2019, 18:52, akt. 20:05

- Takie Marsze Równości nie mają w sobie niczego wartościowego - stwierdził w rozmowie z Polskim Radiem Białystok wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.

Jarosław Gowin, fot. Sylwia Krassowska
Jarosław Gowin, fot. Sylwia Krassowska

- Takie Marsze Równości nie mają w sobie niczego wartościowego - stwierdził w rozmowie z Polskim Radiem Białystok wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.


- Jesteśmy społeczeństwem pluralistycznym, szanujemy ludzi o odmiennych poglądach, odmiennych orientacjach, także orientacjach seksualnych. Ale czym innym jest szacunek dla tego typu ludzi, a czym innym jest epatowanie Polaków i demoralizowanie polskich dzieci zachowaniami i poglądami, które są kompletnie sprzeczne z polską tradycją - podkreśla minister.Politycy PiS interweniują w sprawie organizacji marszu równości w centrum BiałegostokuWicepremier sceptycznie odniósł się do pomysłu Koalicji Obywatelskiej, która w przypadku zwycięstwa w wyborach zapowiada wprowadzenie związków partnerskich.


- Kiedyś w rządzie Platformy Obywatelskiej pełniłem funkcję ministra sprawiedliwości. Wtedy Platforma, moja ówczesna partia, zgłosiła projekt instytucjonalizacji tzw. małżeństw homoseksualnych. Nie ma się co oszukiwać - mówi się o związkach partnerskich, tak naprawdę chodzi o związki homoseksualne. I wtedy wystąpiłem z mównicy sejmowej i powiedziałem, że te projekty są sprzeczne z polską konstytucją, która definiuje małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny i w moim najgłębszym przekonaniu tak powinno pozostać - zaznacza Jarosław Gowin.Piknik Rodzinny w Białymstoku - 20 lipca, ale nie na trasie Marszu RównościJarosław Gowin podkreśla, że żadne prawo dotyczące mniejszości seksualnych nie jest w Polsce naruszone.


Organizatorka Marszu Równości w Białymstoku Katarzyna Rosińska ze Stowarzyszenia Tęczowy Białystok spodziewa się około tysiąca osób. Zaznacza, że nie zgodzi się na to, by tak jak w innych miastach, podczas tego wydarzenia obrażano uczucia religijne czy używano mowy nienawiści.| red: zmj

ZOBACZ TEŻ:


Prezydent Białegostoku domaga się przeprosin od marszałka województwa podlaskiego

12.07.2019, 17:00

Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski zamierza zwrócić się do marszałka woj. podlaskiego Artura Kosickiego, aby ten przeprosił go i sprostował "nieprawdziwe słowa", że prezydent "naraża bezpieczeństwo i życie" mieszkańców miasta. W przeciwnym razie zapowiada podjęcie kroków prawnych.


Tadeusz Truskolaski i Artur Kosicki [wideo]

12.07.2019, 07:38

Są dwie strony sporu. Każda uważa, że ma rację. Chodzi o organizację Pikniku Rodzinnego w dniu Marszu Równości.


"Solidarność" pisze do prezydenta Białegostoku - chce, by wycofał zgodę na Marsz Równości

9.07.2019, 19:19

Podlaska "Solidarność" apeluje do prezydenta Białegostoku, by wycofał zgodę na Marsz Równości.


Spór prezydenta Białegostoku i marszałka województwa o organizację pikniku rodzinnego

10.07.2019, 14:04

Marszałek województwa podlaskiego nie zgadza się z interpretacją przepisów, na którą powołuje się prezydent Białegostoku.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

No Logo na żywo w studiu Rembrandt

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok

"Zaraz będzie po wszystkim" Grzegorza Uzdańskiego
II Sokólski Turniej Gier - fot. Marcin Gliński
SOKÓŁKA
17.11.2019, 06:57, akt. 18.11.2019, 07:51

II Sokólski Turniej Gier


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok