Radio Białystok | Wiadomości | Piknik Rodzinny na dziedzińcu Pałacu Branickich w Białymstoku

Piknik Rodzinny na dziedzińcu Pałacu Branickich w Białymstoku

20.07.2019, 07:20, akt. 17:00

Piknik Rodzinny, który jest alternatywą dla Marszu Równości rozpoczął się w sobotę (20.07) po południu na dziedzińcu Pałacu Branickich w Białymstoku. Tuż przed jego rozpoczęciem ulicami Białegostoku przeszedł marsz przeciw ideologii LGBT.

Piknik Rodzinny na dziedzińcu Pałacu Branickich, fot. Monika Kalicka
Piknik Rodzinny na dziedzińcu Pałacu Branickich, fot. Monika Kalicka

Piknik Rodzinny na dziedzińcu Pałacu Branickich w Białymstoku - relacja Ryszarda Minko

Godz. 14:00 - Przemarsz sprzed kościoła św. Rocha - na Rynku Kościuszki jest Renata Reda

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


W  Białymstoku osoby przeciwne Marszowi Równości i ideologii LGBT przeszły  ulicą Lipową do Bazyliki Mniejszej pw. św. Rocha. Marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki powiedział, że to marsz pokojowy. Uczestniczący w marszu idąc modlili się i śpiewali pieśni religijne.Protestujący nieśli przed sobą transparent: "Mama i tata największym  skarbem świata" oraz "Rodzina Bogiem silna, jest siłą człowieka i całego  narodu". Kiedy dotarli pod Bazylikę Mniejszą odmówili "publiczny  różaniec, czyli zadośćuczynienie Bogu i Matce Najświętszej za grzech  sodomii".

W tym czasie na dziedzińcu Pałacu Branickich rozpoczął się Piknik Rodzinny zorganizowany przez Urząd Marszałkowski w Białymstoku. - Ten piknik to dobry czas, żeby dziś w sobotę spędzić popołudnie w gronie rodzinnym, żeby rodzice z dziećmi dobrze się bawili - powiedział Artur Kosicki.

Koncerty, zabawy i atrakcje dla  dzieci

W  ramach pikniku przygotowano, m.in. koncerty, zabawy i atrakcje dla   dzieci, miasteczko ruchu drogowego, sprzęt wojskowy i policyjny, a   patronatem honorowym wydarzenie objęli metropolita białostocki abp   Tadeusz Wojda oraz prawosławny ordynariusz diecezji   białostocko-gdańskiej abp Jakub.

Cieszę się, że dużo  mieszkańców tutaj przyszło i cały czas  przychodzi. Takich pikników  powinno być coraz więcej. Powinniśmy  propagować ideę rodziny, która  jest zakorzeniona u nas od pokoleń, o  której mowa w przepisach  Konstytucji

- powiedział marszałek woj.  podlaskiego.

Dodał,  że wyznaje wartości chrześcijańskie. - Nie mam wątpliwości co jest  rodziną, co składa się na rodzinę, jak ona powinna wyglądać, ale szanuję  wszelkie mniejszości, tylko uważam, że nie ma sensu się z tym obnosić -  mówił marszałek.

O Marszu Równości - Artur Kosicki powiedział -  że jest niepotrzebny. - On budzi niepotrzebne emocje. Jeżeli gdzieś mamy  o tym rozmawiać, czy się chce o tym rozmawiać, to powinniśmy to robić w  innym miejscu -  tłumaczył Artur Kosicki.

Według marszałka na  Podlasiu nie ma problemu z tolerancją. - Są tutaj katolicy, są  prawosławni, są Tatarzy. Pokazujemy, że jesteśmy wobec wszystkich  tolerancyjni - przekonywał Artur Kosicki. 

źródło: PAP | red: maj, ary, mag


PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


Politycy PiS interweniują w sprawie organizacji marszu równości w centrum Białegostoku

10.07.2019, 17:59

Interwencję senatorską w sprawie organizacji marszu równości w Białymstoku zapowiedział senator PiS Jan Dobrzyński. Zaniepokojenie wyraził też europoseł Krzysztof Jurgiel.


Kolejna organizacja nie chce "Marszu Równości" w Białymstoku - zapowiada publiczny różaniec

10.07.2019, 15:00

Członkowie Krucjaty Młodych założyli komitet "Stop sodomii - Stop chrystianofobii". To kolejne środowisko, które protestuje przeciwko marszowi równości, który ma przejść przez centrum Białegostoku 20 lipca.


"Solidarność" pisze do prezydenta Białegostoku - chce, by wycofał zgodę na Marsz Równości

9.07.2019, 19:19

Podlaska "Solidarność" apeluje do prezydenta Białegostoku, by wycofał zgodę na Marsz Równości.


Piknik rodzinny w dniu Marszu Równości – proponuje marszałek woj. podlaskiego

8.07.2019, 16:29

Białostoccy urzędnicy nie będą rozpatrywać wniosku dotyczącego organizacji pikniku rodzinnego w centrum miasta.


Abp Wojda: Marsz Równości szydzi z wiary i sprzyja dyskryminacji innych

7.07.2019, 09:25

Marsz środowisk związanych z LGBT sprzyja dyskryminacji innych, szydzi z wiary i deprawuje najmłodszych - pisze w odezwie czytanej w niedzielę (7.07) w kościołach Archidiecezji Białostockiej metropolita białostocki abp Tadeusz Wojda w związku z planowanym na sobotę 20 lipca Marszem Równości w Białymstoku.


20 lipca w centrum Białegostoku zaplanowano piknik rodzinny

5.07.2019, 19:14

Nie tylko marsz równości i kilkadziesiąt kontrmanifestacji - 20 lipca w centrum Białegostoku zaplanowano piknik rodzinny. Organizatorem jest marszałek województwa Artur Kosicki.


Marsz równości w Białymstoku zasypany kontrmanifestacjami?

27.06.2019, 19:24

Do białostockiego magistratu wpłynęło blisko 40 zgłoszeń na zgromadzenia, które mają się odbyć w mieście 20 lipca. To nieprzypadkowa data, bo tego dnia ma przejść pierwszy marsz równości.


Część białostockich radnych nie chce "Marszu Równości" w mieście

18.06.2019, 12:42

Część białostockich radnych nie zgadza się na "Marsz Równości" w Białymstoku. Ma on przejść ulicami miasta 20 lipca. We wtorek (18.06) klub PiS-u chciał, by w porządku obrad było oświadczenie przeciwko organizacji tego wydarzenia i przeciwko promocji światopoglądu środowisk LGBT.


Tadeusz Truskolaski

18.06.2019, 08:30

"Ci państwo, którzy organizują marsze równości, zarówno w Gdańsku, jak i w Warszawie, wystawili na szwank dobre imię prezydentów. Jeżeli chce się walczyć o równość, to nie można atakować innych" - mówi Tadeusz Truskolaski.


Niedługo ulicami Białegostoku przejdzie Marsz Równości - co na ten temat sądzą mieszkańcy miasta?

12.06.2019, 16:33

W przyszłym miesiącu ulicami Białegostoku ma przejść pierwszy Marsz Równości. Są już pierwsze głosy sprzeciwu - prezes regionu Podlasie Warmia Mazury Korwin - Konfederacja Marcin Sawicki złożył do prezydenta Białegostoku pismo, w którym apeluje o zakazanie marszu. Sam prezydent nie obejmie honorowym patronatem wydarzenia.


Działacze Konfederacji nie chcą Marszu Równości w Białymstoku

10.06.2019, 19:47

Uczestnicy wydarzenia, które zapowiedziała organizacja "Tęczowy Białystok", mają przejść ulicami miasta 20 lipca.


Działacze Stowarzyszenia Tęczowy Białystok zapowiedzieli Marsz Równości w mieście

7.06.2019, 15:09

Chcą przeciwdziałać dyskryminacji ze względu na orientację seksualną i wyrazić solidarność z osobami LGBT+. Działacze Stowarzyszenia Tęczowy Białystok zapowiedzieli pierwszy Białostocki Marsz Równości.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok