Radio Białystok | Wiadomości | "Solidarność" pisze do prezydenta Białegostoku - chce, by wycofał zgodę na Marsz Równości

"Solidarność" pisze do prezydenta Białegostoku - chce, by wycofał zgodę na Marsz Równości

autor: Marta Nazarko

9.07.2019, 19:19, akt. 19:59

Podlaska "Solidarność" apeluje do prezydenta Białegostoku, by wycofał zgodę na Marsz Równości.

Józef Mozolewski, fot. Joanna Szubzda
Józef Mozolewski, fot. Joanna Szubzda

W specjalnym oświadczeniu przedstawiciele związku napisali, że popierają prawo do zgromadzeń, ale nie mogą one obrażać i kpić z wartości ludzi wierzących. A właśnie do takich sytuacji dochodziło w czasie podobnych imprez w innych miastach - mówi przewodniczący podlaskiej "Solidarności" Józef Mozolewski.


- Jesteśmy świadkami wręcz gorszących scen, które odbywają się podczas tych zgromadzeń. Dlatego też jestem przekonany, że podobne sytuacje będą miały miejsce również w Białymstoku. Myślę tutaj głównie o profanacji uczuć religijnych, o pradiowaniu mszy świętej. To nie mieści się w głowie - stwierdza Józef Mozolewski.


Dlatego przedstawiciele "Solidarności" mają nadzieję, że prezydent Białegostoku przeanalizuje wszystkie głosy niezadowolenia i - jak napisano - "przyłączy się do działań związanych z obroną wartości chrześcijańskich".

Marsz Równości ma przejść ulicami Białegostoku 20 lipca. Od początku budzi wiele kontrowersji. Na ten sam dzień zgłoszono około 50 innych zgromadzeń - jako kontrmanifestacji.


| red: zmj

ZOBACZ TEŻ:


Spór prezydenta Białegostoku i marszałka województwa o organizację pikniku rodzinnego

10.07.2019, 14:04

Marszałek województwa podlaskiego nie zgadza się z interpretacją przepisów, na którą powołuje się prezydent Białegostoku.


Piknik rodzinny w dniu Marszu Równości – proponuje marszałek woj. podlaskiego

8.07.2019, 16:29

Białostoccy urzędnicy nie będą rozpatrywać wniosku dotyczącego organizacji pikniku rodzinnego w centrum miasta.


Abp Wojda: Marsz Równości szydzi z wiary i sprzyja dyskryminacji innych

7.07.2019, 09:25

Marsz środowisk związanych z LGBT sprzyja dyskryminacji innych, szydzi z wiary i deprawuje najmłodszych - pisze w odezwie czytanej w niedzielę (7.07) w kościołach Archidiecezji Białostockiej metropolita białostocki abp Tadeusz Wojda w związku z planowanym na sobotę 20 lipca Marszem Równości w Białymstoku.


Niedługo ulicami Białegostoku przejdzie Marsz Równości - co na ten temat sądzą mieszkańcy miasta?

12.06.2019, 16:33

W przyszłym miesiącu ulicami Białegostoku ma przejść pierwszy Marsz Równości. Są już pierwsze głosy sprzeciwu - prezes regionu Podlasie Warmia Mazury Korwin - Konfederacja Marcin Sawicki złożył do prezydenta Białegostoku pismo, w którym apeluje o zakazanie marszu. Sam prezydent nie obejmie honorowym patronatem wydarzenia.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Kult" Łukasza Orbitowskiego

RadioRower
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok