Radio Białystok | Wiadomości | Ok. 74 tys. osób na festiwalu "Disco pod Gwiazdami"

Ok. 74 tys. osób na festiwalu "Disco pod Gwiazdami"

8.08.2019, 15:58, akt. 17:18

Celem była promocja regionu i w ocenie marszałka województwa podlaskiego Artura Kosickiego to się udało. W ubiegły weekend (3-4.08) podczas dwudniowej imprezy "Disco pod Gwiazdami" przed sceną bawiło się w sumie około 74 tys. osób.

"Disco pod Gwiazdami" w Białymstoku, fot. Sylwia Krassowska
"Disco pod Gwiazdami" w Białymstoku, fot. Sylwia Krassowska

Festiwal "Disco pod Gwiazdami” to dwa koncertowe dni, podczas których na scenie zaprezentowała się plejada polskich i zagranicznych gwiazd m.in.: Doda, Maryla Rodowicz, Feel, CC Catch, Mirami, Captain Jack, Denzel, czy Fun Factory.Polskie i zagraniczne gwiazdy disco w Białymstoku [zdjęcia]- Frekwencja na placu Politechniki Białostockiej w sobotę to 38 tys. osób, w niedzielę - 36 tys. osób. Nie braliśmy pod uwagę osób, które bawiły się na pikniku i nie braliśmy pod uwagę - razem z naszymi partnerami - osób, które stały też przed bramami. Dostaliśmy informację od naszej białostockiej komendy policji, która twierdziła, że nie było żadnych większych incydentów, także możemy powiedzieć, że cała impreza muzyczna przebiegła w sposób bezpieczny - podkreślił marszałek Artur Kosicki.


Na imprezę urząd marszałkowski przeznaczył prawie 1,2 mln zł. Jak mówił marszałek, jest to kwota adekwatna do rangi wydarzenia.


- Koszt imprezy to 1 172 000 zł brutto - to jest nasz koszt - Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego. Porównywaliśmy to do takich danych ogólnodostępnych. Na przykład miasto Wrocław wydało na sylwestra 1 900 000 zł - bez transmisji telewizyjnej. Uważam, że ta kwota jest przyzwoita i adekwatna do tego, co udało nam się zrobić, a w mojej ocenie - ona jest nawet niższa.


Transmisję telewizyjną "Disco pod gwiazdami" zobaczyło w sobotę ponad 3 miliony osób, natomiast w niedzielę około 3 miliony 250 tysięcy.


| red: zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Zenek Martyniuk pomagał inspektorom przy kontroli pojazdów

31.07.2019, 14:50

Takiej kontroli kierowcy raczej się nie spodziewali. Inspektorom Transportu Drogowego towarzyszył w Białymstoku gwiazdor muzyki disco polo Zenon Martyniuk. To w ramach akcji "Wakacje z Akcentem" .

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr Letnie granie: Austin Miller & Amanda Esposito

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok