Radio Białystok | Wiadomości | Paweł Krutul "jedynką" na podlaskiej liście Lewicy do Sejmu

Paweł Krutul "jedynką" na podlaskiej liście Lewicy do Sejmu

18.08.2019, 16:22, akt. 16:32

Lewica zaprezentowała jedynki na listach w wyborach do Sejmu. W Białymstoku z pierwszego miejsce wystartuje Paweł Krutul z Wiosny.

Fot. Edyta Wołosik
Fot. Edyta Wołosik

Adrian Zandberg z Razem będzie "jedynką" w Warszawie, Włodzimierz Czarzasty z SLD w Sosnowcu, natomiast Krzysztof Śmiszek z Wiosny otworzy listę wrocławską - wynika z niedzielnej (18.08) prezentacji "jedynek" Lewicy.

"Jedynki" na listach, wywodzące się z trzech partii tworzących Lewicę, przedstawili liderzy tych ugrupowań. Każdy kandydat trzymał plakietkę ze swoim nazwiskiem i logotypem Lewicy.

Przedstawicieli Lewicy Razem, którzy będą otwierać listy Lewicy, przedstawił Adrian Zandberg.


- Idzie do Sejmu silna drużyna, która upomni się o prawa człowieka, która upomni się o politykę mieszkaniową, która upomni się o demokrację, która będzie odważna, która nie będzie tchórzyć - powiedział Adrian Zandberg.


Kandydaci Razem na "jedynkach" to Paulina Matysiak w Sieradzu, rzeczniczka Razem Dorota Olko w Siedlcach, Marcelina Zawisza w Opolu, Paulina Nowak w Koninie, Maciej Konieczny w Katowicach.

Włodzimierz Czarzasty przedstawił "jedynki" SLD. To Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska w Legnicy, Marek Dyduch w Wałbrzychu, Robert Kwiatkowski w Toruniu, Jacek Czerniak w Lublinie, Tomasz Trela w Łodzi, Ryszard Śmiałek w Chrzanowie, Arkadiusz Iwaniak w Płocku, Andrzej Rozenek w okręgu podwarszawskim, Wiesław Buż w Rzeszowie, Joanna Senyszyn w Gdyni, Przemysław Koperski w Bielsku-Białej, Zdzisław Wolski w Częstochowie, Andrzej Szejna w Kielcach, Marcin Kulasek w Olsztynie, Wiesław Szczepański w Kaliszu, Dariusz Wieczorek w Szczecinie.

Z kolei "jedynki" Wiosny zaprezentował Robert Biedroń, który zaznaczył że Wiosna "idzie ze swoimi młodszymi i starszymi braćmi w wierze". "Wierzymy, a sondaże to pokazują, że 13 października damy niezłego czadu" - powiedział.

"Jedynki" Wiosny to Krzysztof Śmiszek we Wrocławiu, Krzysztof Gawkowski w Bydgoszczy, Monika Pawłowska w Chełmie, Anita Kucharska-Dziedzic w Zielonej Górze, Anita Sowińska w Piotrkowie, Maciej Gdula w Krakowie, Jakub Bocheński w Nowym Sączu, Jacek Jabłoński w Tarnowie, Patryk Fajdek w Radomiu, Łukasz Rydzik w Krośnie, Paweł Krutul w Białymstoku, Beata Maciejewska w Gdańsku, Maciej Kopiec w Rybniku, Wanda Nowicka w Gliwicach, Monika Falej w Elblągu, Dariusz Standerski w Pile, Katarzyna Ueberhan, Małgorzata Prokop-Paczkowska w Koszalinie.

Na koniec Robert Biedroń wymienił dwóch polityków, bez których, jak mówił, nie byłoby porozumienia na lewicy. To Adrian Zandberg, kandydujący z "jedynki" z Warszawy i Włodzimierz Czarzasty, kandydujący z Sosnowca.

źródło: PAP | red: wsz

ZOBACZ TEŻ:


Stefan Krajewski oficjalnie "jedynką" PSL w Podlaskiem w jesiennych wyborach

17.08.2019, 15:59

W sobotę (17.08) w Płocku rozpoczęła się krajowa konwencja wyborcza PSL, podczas której zaprezentowano liderów list wyborczych komitetu PSL-Koalicja Polska.


Dariusz Piontkowski [wideo]

16.08.2019, 16:52

- Wynik z 2015 r. to takie wymaganie minimum, czyli 8 mandatów - tak minister Piontkowski mówi o tegorocznych wyborach do Sejmu w Podlaskiem.


PiS ogłosiło listy wyborcze do Sejmu i Senatu

16.08.2019, 12:26

Prawo i Sprawiedliwość ogłosiło listy wyborcze do Sejmu i Senatu. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami znalazło się na nich większość obecnych parlamentarzystów. W tym gronie są także obecni samorządowcy, przedsiębiorcy czy przedstawiciele organizacji społecznych.


Robert Winnicki "jedynką" Konfederacji w Podlaskiem w jesiennych wyborach

13.08.2019, 16:09

Poseł Robert Winnicki liderem listy do Sejmu Komitetu Wyborczego Konfederacja Wolność i Niepodległość w Podlaskiem w jesiennych wyborach.


Aktualni posłowie otwierają podlaską listę wyborczą Koalicji Obywatelskiej do Sejmu

2.08.2019, 14:44

Posłowie obecnej kadencji Robert Tyszkiewicz, Krzysztof Truskolaski i Bożena Kamińska - tak wygląda pierwsza trójka sejmowej listy wyborczej Koalicji Obywatelskiej w województwie podlaskim, zaprezentowana w piątek (2.08) dziennikarzom w Białymstoku.


Robert Tyszkiewicz "jedynką" Koalicji Obywatelskiej na podlaskiej liście kandydatów do Sejmu

30.07.2019, 19:06

Koalicja Obywatelska ogłosiła liderów list w wyborach do Sejmu. W naszym regionie "jedynką" będzie szef podlaskich struktur Platformy Obywatelskiej poseł Robert Tyszkiewicz.


Mieczysław Baszko i Jacek Żalek to podlascy kandydaci Porozumienia w wyborach parlamentarnych

16.07.2019, 16:01

Posłowie Jacek Żalek i Mieczysław Baszko mają reprezentować Porozumienie na podlaskiej liście Zjednoczonej Prawicy w wyborach do parlamentu.


Dariusz Piontkowski "jedynką" PiS do Sejmu z województwa podlaskiego

13.07.2019, 11:28

Znane są już "jedynki" list Prawa i Sprawiedliwości na wybory parlamentarne.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Nautilus w Polskim Radiu Białystok

KONKURS

"Miłość Ci nic nie wybaczy" Alek Rogoziński

Bilety na koncert Limp Bizkit w Kownie!


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok