Radio Białystok | Wiadomości | Robert Winnicki "jedynką" Konfederacji w Podlaskiem w jesiennych wyborach

Robert Winnicki "jedynką" Konfederacji w Podlaskiem w jesiennych wyborach

autor: Marcin Mazewski

13.08.2019, 16:09, akt. 16:25

Poseł Robert Winnicki liderem listy do Sejmu Komitetu Wyborczego Konfederacja Wolność i Niepodległość w Podlaskiem w jesiennych wyborach.

Robert Winnicki "jedynką" Konfederacji w Podlaskiem w jesiennych wyborach - Fot. Marcin Mazewski
Robert Winnicki "jedynką" Konfederacji w Podlaskiem w jesiennych wyborach - Fot. Marcin Mazewski

To ugrupowanie, które łączy m.in. partie KORWiN i Ruch Narodowy. Robert Winnicki o tym, że jest "jedynką" poinformował podczas konferencji prasowej w Białymstoku.

Rada liderów Konfederacji powierzyła mi zadanie otwierania listy naszego komitetu w województwie podlaskim. Będziemy startować w tych wyborach, aby walczyć, o to, by mieszkańcy Podlasia mogli żyć po swojemu. Nie byli napastowani przez agresywną homopropagandę. Będziemy walczyć o tradycję i nowoczesność. Dlatego, że te dwie wartości nie są przeciwstawne.

- mówił poseł Winnicki. W maju Robert Winnicki startował z okręgu podlasko-warminsko-mazurskiego w wyborach do Europarlamentu. Zdobył wówczas ponad 26 tysięcy głosów. Teraz liczy na dobry wynik Konfederacji w jesiennych wyborach.

Konfederacja w tych wyborach staje naprzeciwko całego systemu, bo przecież będziemy 5. ogólnopolskim komitetem wyborczym. Chcemy być 3 - jeśli chodzi o wynik. Konfederacja, jedyna siła antysystemowa, jako sojuszu środowisk narodowych, wolnościowych, konserwatywnych, katolickich. Konfederacja nieustannie się poszerza

- mówił w Białymstoku Robert Winnicki. Pozostałe nazwiska na liście Konfederacji w Podlaskiem w wyborach parlamentarnych mają być podane za niespełna 2 tygodnie.| red: rbon

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


Młodzież Wszechpolska zadowolona, że udało się utrudnić przebieg marszu równości

23.07.2019, 12:46

Białostoccy działacze Młodzieży Wszechpolskiej zapewniają, że nie brali udziału w ataku na uczestników legalnego marszu równości, który w sobotę przeszedł ulicami miasta.


Kandydaci Wiosny i Konfederacji przedstawiali w Białymstoku swoje pomysły wyborcze

3.05.2019, 16:53

Program dotyczący praw kobiet prezentowała w piątek (3.05) w Białymstoku liderka okręgowej listy Wiosny do PE Monika Falej. Pierwszy na liście Konfederacji Robert Winnicki porównał pomysły wpisania do Konstytucji relacji Polski z UE do czasów PRL.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Oddaj krew
stock.adobe.com
UWAGA!
2.06.2020, 12:58, akt. 13:05

Kolejne oszustwo metodą na BLIK'a
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok