Radio Białystok | Wiadomości | Młodzież Wszechpolska zadowolona, że udało się utrudnić przebieg marszu równości

Młodzież Wszechpolska zadowolona, że udało się utrudnić przebieg marszu równości

autor: Ryszard Minko, Wojciech Szubzda

23.07.2019, 12:46, akt. 14:26

Białostoccy działacze Młodzieży Wszechpolskiej zapewniają, że nie brali udziału w ataku na uczestników legalnego marszu równości, który w sobotę przeszedł ulicami miasta.

fot. Joanna Szubzda
fot. Joanna Szubzda

Działacze Młodzieży Wszechpolskiej przyznają jednak, że to na jednym z ich zgromadzeń, pod pomnikiem Bohaterów Białostocczyzny, zebrał się kilkutysięczny tłum skandujący wyzwiska i uniemożliwiający rozpoczęcie marszu równości. 

Kamil Sinicki z białostockiej Młodzieży Wszechpolskiej na specjalnie zwołanej konferencji prasowej nie chciał komentować ataków na uczestników marszu, zapewnił tylko, że działacze jego organizacji dostali zakaz udziału w burdach i podziękował białostoczanom za akcję przeciwko marszowi.

Działacze Młodzieży Wszechpolskiej przyznali też, że drugie z ich zgromadzeń w obronie obowiązkowej matury z matematyki, także było wymierzone w uczestników legalnego marszu równości - mówi Katarzyna Komarowska. 

Działacze MW dodają, że ich zdaniem magistrat powinien rozwiązać marsz równości z powodu grożącego uczestnikom niebezpieczeństwa.

Policja nie odnotowała żadnych incydentów ze strony uczestników marszu, którzy byli wulgarnie wyzywani, opluwani i obrzucani kamieniami przez kontrmanifestantów. Do tej pory policja zidentyfikowała ponad 50 osób podejrzanych o blokowanie legalnej manifestacji.

| red: maj, sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


Poseł Truskolaski złożył zawiadomienie do prokuratury na radnego z PiS wz. z wpisem po Marszu Równości

23.07.2019, 12:07

Poseł PO-KO Krzysztof Truskolaski złożył we wtorek (23.07) zawiadomienie do prokuratury ws. gróźb karalnych pod adresem jego i prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego we wpisie w mediach społecznościowych po sobotnim Marszu Równości radnego sejmiku Sebastiana Łukaszewicza (PiS).


Policja zidentyfikowała prawie 70 osób, które atakowały uczestników marszu równości w Białymstoku

23.07.2019, 08:42

W białostockiej policji powołano specjalną grupę w związku z wydarzeniami podczas Marszu Równości w Białymstoku - poinformował komendant główny policji gen. insp. Jarosław Szymczyk.


Prezydent Białegostoku chce wyjaśnienia od Jagiellonii ws. zamieszek podczas Marszu Równości

22.07.2019, 19:15

O wyjaśnienie roli Jagiellonii w zamieszkach podczas sobotniego marszu równości zwrócił się prezydent Białegostoku.  


Artur Kosicki: złożę zawiadomienie do prokuratury na prezydenta Białegostoku

22.07.2019, 18:14

Złożenie zawiadomienia do prokuratury w sprawie niedopełnienia obowiązków przez prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego zapowiedział w poniedziałek (22.07) marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki. W jego ocenie prezydent powinien był wydać decyzję o zakazie marszów.


Tadeusz Truskolaski [wideo]

22.07.2019, 17:20

"Prezydent miasta to urzędnik, który ma wykonywać prawo. Konstytucja, jak również prawo o zgromadzeniach, ale też wyroki sądów wyraźnie mówią i dają priorytet właśnie wolności zgromadzeń nawet wtedy, kiedy się nie zgadzamy z treściami, które tam są głoszone i nawet wtedy, kiedy są one przeciwko większości" - mówi prezydent Białegostoku.


#MarszRówności w #Białystok – felieton Andrzeja Ryczkowskiego

22.07.2019, 15:23

Emocje z ulicy przeniosły się do Internetu, Twitter stał się narzędziem do atakowania przeciwników. W równie obrzydliwy, uliczny, rynsztokowy sposób.


Akty agresji podczas marszu równości w Białymstoku nie mogą być usprawiedliwiane - uważa arcybiskup Tadeusz Wojda

22.07.2019, 15:12

"Nie do pogodzenia z postawą chrześcijanina, naśladowcy Chrystusa, były akty przemocy i pogardy" - pisze Arcybiskup Tadeusz Wojda Metropolita Białostocki w specjalnym komunikacie.


Liderzy Lewicy Razem, SLD i Wiosny chcą dopracować formułę "Marszu przeciwko przemocy"

22.07.2019, 13:55

Jeszcze w poniedziałek (22.07) dojdzie do spotkania przedstawicieli bloku Lewicy, którzy mają podjąć decyzję co do formuły "Marszu przeciwko przemocy". Jesteśmy gotowi ją dopracować tak, żeby mógł odbyć się w sposób bezpieczny i legalny - poinformowali politycy lewicowej koalicji organizatorów marszu.


Prezydent Białegostoku złoży zawiadomienie do prokuratury ws. przedstawicieli PiS

22.07.2019, 11:49

Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski zapowiedział, że złoży zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez przedstawicieli PiS w organach władzy samorządowej podczas Marszu Równości w Białymstoku.


Podejrzewany o pobicie 14-latka podczas Marszu Równości w Białymstoku zgłosił się na policję

22.07.2019, 10:55

Mężczyzna podejrzewany o pobicie 14-latka podczas Marszu Równości w Białymstoku przyszedł do Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku z adwokatem. Wiadomo, że ma 24 lata i jest mieszkańcem powiatu monieckiego.


nadkom. Tomasz Krupa [wideo]

22.07.2019, 08:41

"Ciężko określić, co siedzi w głowie takiego człowieka, który chwyta kostkę brukową i rzuca nią w niewinnych ludzi. Pracujemy nad tym, żeby ustalić tożsamość wszystkich osób, które łamały prawo" - mówi nadkom. Tomasz Krupa.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Oddaj krew
stock.adobe.com
UWAGA!
2.06.2020, 12:58, akt. 13:05

Kolejne oszustwo metodą na BLIK'a
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok